14. novembrī Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) notiks pasākums «Impulsa diena Jelgavā», kas veltīts sociālās uzņēmējdarbības iepazīšanai un izzināšanai, kā arī jaunu šādas uzņēmējdarbības ideju stimulēšanai. Pasākuma organizatori aicina atsaukties uzņēmumus, kuriem ražošanas procesā rodas pārpalikumi, kas citiem var noderēt jaunu produktu radīšanā, vai kam ir lieki instrumenti un darbarīki, kas var noderēt sociālajam vai jebkuram citam uzņēmumam.
«Ideja paredz, ka piesakās uzņēmēji, kuriem ir lietas, ko pašiem vairs nevajag un ko viņi varētu atvēlēt citiem, kas vēlētos nodarboties ar sociālo uzņēmējdarbību un ģenerēt jaunas biznesa idejas. Tāpat var noderēt instrumenti, darbarīki, sagataves vai neizmantoti noliktavas atlikumi,» ieceri skaidro ZRKAC Uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītāja Līga Miķelsone.
Pasākuma laikā interesentiem šīs lietas tiks piedāvātas kā starta punkts jaunai biznesa idejai, un, ja kādam radīsies perspektīva iecere, puses savā starpā varēs vienoties par tālāko sadarbību.
Šobrīd jau ir pieteikušies uzņēmumi, kas piedāvā izmantot, piemēram, ozolkoka atlikumus, sagataves, liellopu kaulus, pilnpiena siera sūkalas un biezpiena sūkalas, paklāju un linoleju paraugus, diegu galus, polsterus, pakaramos un šujmašīnas. Uzņēmēji, kuri vēlas piedalīties pasākumā, aicināti pieteikties pie L.Miķelsones līdz 3. novembrim, tomēr to varēs izdarīt arī vēlāk, jo ZRKAC plāno izveidot un savā mājaslapā publicēt sarakstu ar pieejamajiem resursiem un to regulāri papildināt.
Pasākums «Impulsa diena Jelgavā» sāksies pulksten 10. Tā dalībniekus domāt radoši sociālā biznesa nedarbnīcā rosinās inovāciju eksperte Latvijā Vita Brakovska. Par to, kas īsti ir sociālā uzņēmējdarbība un ko regulē jaunais Sociālā uzņēmuma likums, stāstīs Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas direktore Madara Ūlande. Savā pieredzē dalīsies arī sociālais uzņēmējs. Bet pasākuma noslēgumā notiks ideju tirgus par to, ko varētu darīt un kā izmantot citu uzņēmumu piedāvātās izejvielas. «Ceram, ka tas kādam dos impulsu uzsākt savu uzņēmējdarbību un vienlaikus samazinās atkritumu daudzumu, dodot otro elpu ražošanas atlikumiem,» norāda L.Miķelsone, papildinot: «Latvijā tiek veidota sociālajai uzņēmējdarbībai piemērota vide – ir izstrādāts likums, kas to regulē, par to tiek diskutēts arvien vairāk. Šī pasākuma mērķis ir izglītot sabiedrību, lai brīdī, kad jaunais likums stāsies spēkā, mēs būtu tam gatavi un spētu izmantot.»
Interesenti, kuri vēlas apmeklēt šo pasākumu, aicināti pieteikties līdz 8. novembrim. Pieteikties var pa tālruni 63012155 vai e-pastu Liga.Mikelsone@zrkac.jelgava.lv.
Pasākumu organizē ZRKAC sadarbībā ar Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociāciju un Britu padomi.
Jāpiebilst, ka Saeima 12. oktobrī pieņēma Sociālā uzņēmuma likumu, kas stāsies spēkā nākamā gada 1. aprīlī. Tā mērķis ir radīt labvēlīgu vidi sociālajai uzņēmējdarbībai un tādējādi sekmēt sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju nodarbinātību. Likums paredz gan kritērijus sociālā uzņēmuma statusa iegūšanai, gan kārtību, kā valsts atbalstīs šāda veida uzņēmējdarbību.
Foto: no JV arhīva