Īstenojot pētījumu «Iniciatīvas laimīgām ģimenēm» tika atklāts, ka aptuveni 60 procenti respondentu visā Latvijā jūtas laimīgi. Savukārt vislaimīgākie ir cilvēki ar bērniem, turklāt – jo kuplāka ģimene, jo lielāka laimes izjūta.
«Amigo» pētījums apliecina, ka starp laimīgajiem visbiežāk ir gados jauni cilvēki, precētie pāri, iedzīvotāji ar augstāko izglītību un publiskajā sektorā strādājošie. Ievērojami audzis arī to iedzīvotāju skaits, kuri jūtas laimīgi savā ģimenē, turklāt jo kuplāka ģimene, jo lielāka laimes izjūta. Jāpiebilst, ka lielākais izaicinājums Latvijas iedzīvotājiem ir saglabāt laimes izjūtu visa mūža garumā, jo pētījums pierāda, ka gados jaunu cilvēku īpatsvars, kuri ir laimīgi ģimenē, sasniedz līdz pat 90 procentiem, savukārt, piemēram, pēc 54 gadu vecuma, tā uzskata mazāk nekā 50 procenti aptaujāto, informē «Amigo» pārstāve Nadīna Erdmane.
Savukārt visretāk laimīgi ir sociāli mazāk aizsargātie – seniori un bez darba palikušie. Turklāt laimes sajūtas trūkums bieži vien saistīts ar vientulību un neveiksmēm privātajā dzīvē. Teju katrs piektais Latvijas iedzīvotājs, kas kāda iemesla dēļ ir zaudējis dzīvesbiedru, atzīst, ka jūtas nelaimīgs. Kopējais nelaimīgo iedzīvotāju īpatsvars pērn ir nedaudz audzis, sasniedzot deviņus procentus. Bet visaugstākais nelaimīgo īpatsvars ir Zemgalē, kur nelaimīgi jūtas 15 procenti iedzīvotāju.
Jāpiebilst, ka pētījumu veica telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējs «Amigo», intervējot vairāk nekā 1000 iedzīvotājus dažādos Latvijas reģionos. Tāpat pētījumā izmantoti pētījuma centra «SKDS» dati.
Foto: no JV arhīva