Lai tuvāk iepazītos ar plānoto skolu tīkla reorganizāciju Jelgavā, šodien mūsu pilsētu apmeklēja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska. Viņa tikās ar Jelgavas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu, Jelgavas 2. pamatskolas vadību un skolēnu vecākiem, kā arī ar Jelgavas Izglītības pārvaldes speciālistiem. «Pēc šodien redzētā un dzirdētā secinu, ka pašvaldība un Jelgavas Izglītības pārvalde nopietni domā par izglītības attīstības stratēģiju pilsētā. Manuprāt, redzējums, kāds ir šobrīd, ir vērsts uz vēl lielāku potenciālu atklāšanu,» vizītes noslēgumā portālam www.jelgavasvestnesis.lv atzina ministre I.Šuplinska.
Ministre vizīti Jelgavā sāka Jelgavas pilsētas domē, ar pilsētas mēru A.Rāviņu pārrunājot jautājumus par plānoto izglītības kvalitātes nodrošināšanu, skolu tīkla attīstību un plānotajām izmaiņām Jelgavā. Ministre un mērs vienojās turpināt padziļinātu diskusiju starp pašvaldību un ministriju par izglītības attīstības jautājumiem. Ministre uzklausīja arī Jelgavas 2. pamatskolas vadību un vecāku pārstāvjus, bet vizīti noslēdza, viesojoties Jelgavas Izglītības pārvaldē.
Pēc šīs dienas sarunām I.Šuplinska norādīja, ka, neskatoties uz atsevišķiem nepareizi izvēlētiem vēstījumiem iesaistītajām pusēm, pašvaldība un Izglītības pārvalde nopietni domā par izglītības attīstību pilsētā. «Protams, ir jāskatās uz to, kāds būs skolēnu skaits nākotnē, kāda ir iespējamā izaugsme, lai varētu nostabilizēties. Tāpat skaidrs ir tas, ka gan infrastruktūra, gan skolotāju kolektīvs ir jāizmanto pēc iespējas efektīvāk. Atsevišķās pilsētas skolās piepildījuma problēmas pastāv, un tās ir jārisina. Tas nozīmē, ka pārmaiņām jābūt. Manuprāt, šis redzējums, kāds ir Izglītības pārvaldei un pašvaldībai šobrīd, runājot par skolu tīkla attīstību pilsētā, ir vērsts uz vēl lielāku attīstību,» atzīst ministre, norādot, ka, runājot par Jelgavas skolu tīkla attīstības plānu, viņa galvenokārt šeit redz lielu psiholoģisko diskomfortu, nevis kvalitātes efektivitātes problēmas.
Ministre atzina, ka šodienas vizītē smēlusies arī vairākas jaunas idejas, kuras varētu izmantot savā tālākajā darbā. «Viens no labajiem piemēriem ir programma pilsētas bērnudārzos, kas veicina agrīnu bērnu pievēršanu gan problēmu risināšanai, gan radošuma mācīšanai – programma «FasTracKids». Bet otra atzinīgi vērtējamā lieta ir iekļaujošā izglītība. Proti, Jelgavai ir izveidots savs Iekļaujošās izglītības atbalsta centrs, kurā var saņemt speciālistu atbalstu,» tā ministre.
Jāpiebilst, ka gala lēmumu par Jelgavas skolu tīkla attīstības plānu pieņems Jelgavas pilsētas domes deputāti 28. februāra domes sēdē.
Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»