Šodien Jelgavas pilsētas domes sēdē deputāti apstiprināja Jelgavas pilsētas izglītības attīstības stratēģiju 2019.–2025. gadam, kas paredz arī skolu tīkla sakārtošanu pilsētā. Šīs stratēģijas galvenais mērķis ir paaugstināt izglītības kvalitāti pilsētā, nosakot katras skolas attīstības virzienus.
Vispārējās izglītības likums nosaka, ka pašvaldībām līdz šodienai, 28. februārim, jāpieņem lēmums par vakara (maiņu) vidusskolu reorganizāciju, likvidāciju vai nosaukuma maiņu. Līdz ar to Jelgavas domes sēdē tika skatīts jautājums Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas likvidāciju, to pievienojot Amatu vidusskolai. Deputāti iesniegto lēmumprojektu apstiprināja – tas nozīmē, ka no nākamā mācību gada 1. septembra visi Vakara (maiņu) vidusskolas audzēkņi mācības turpinās Jelgavas Amatu vidusskolā, kas piedāvā pamatizglītības un vidējās izglītības programmas vakara vai neklātienes formā.
Tāpat nolemts no 1. jūnija mainīt Jelgavas 3. sākumskolas statusu un nosaukumu, skolu pārdēvējot par Jelgavas Centra pamatskolu. Saskaņā ar pieņemto lēmumu vasarā skolā sāks uzņemt audzēkņus 7. klasē, bet pēc trim mācību gadiem šajā izglītības iestādē būs pirmais 9. klases izlaidums.
Lai saglabātu mazākumtautību izglītības programmas abās pilsētas daļās – gan Pārlielupē, gan centrā –, pieņemts lēmums par Jelgavas 2. pamatskolas pievienošanu 5. un 6. vidusskolai. 2. pamatskola un 6. vidusskola tiks apvienotas pēc šī mācību gada beigām. Taču katra vecāka ziņā ir izvēlēties, kurā pilsētas izglītības iestādē bērns turpinās izglītības iegūšanu. Lai maksimāli atvieglotu pārmaiņas 2. pamatskolas mazāko klašu audzēkņiem un nodrošinātu skolu tuvāk dzīvesvietai, 5. vidusskola ir gatava uzņemt visus 1.–3. klašu skolēnus kopā ar katras klases skolotāju. Tāpat pamatskolas nākamā mācību gada 9. klašu audzēkņiem piedāvāts izvēlēties vai nu 5., vai 6. vidusskolu un pāriet uz to kopā ar visu klasi un klases audzinātāju. Savukārt šā brīža 6. un 7. klašu skolēniem tiks nodrošināta iespēja mācīties tajā pašā ēkā, pievienojoties Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijai. Vienlaikus ikvienam vecākam ir iespēja izvēlēties jebkuru citu pilsētas skolu.
Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka vakar Jelgavā viesojās izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, lai iepazītos ar mūsu pilsētas redzējumu skolu tīkla sakārtošanā – šis jautājums šobrīd aktuāls ir daudzām Latvijas pašvaldībām. Ministres secinājums ir, ka Jelgavas piemērs var kalpot kā paraugs, jo pašvaldības vadība atbildīgi plāno un veic reformas skolu tīkla sakārtošanā.
Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»