«Jūs katrs esat speciālists savā jomā, bet visi kopā liels spēks pilsētas un valsts izaugsmei. Kamēr mūsos būs pārliecība, ka ikviens Latvijas iedzīvotājs ir svarīga daļa no lielā kopīgā ieguldījuma nākotnē, mēs spēsim darīt savu pilsētu un valsti spēcīgu un vairosim labklājību,» valsts svētku priekšvakarā Zemgales Olimpiskajā centrā, pasniedzot pilsētas augstākos apbalvojumus, sacīja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.
Ik gadu valsts svētku priekšvakarā Jelgavas domes priekšsēdētājs pasniedz Jelgavas pilsētas augstākos apbalvojumus – «Goda zīmi» un «Goda rakstu» – cilvēkiem, kuri ar savu darbu un ieguldījumu darījuši labāku gan pilsētu, gan arī Latviju. Gaidot Latvijas dzimšanas dienu, šovakar Goda zīme pasniegta četrām personām, bet Goda rakstu saņēma septiņas personas un viens uzņēmums.
Goda zīme pasniegta Jelgavas Valsts ģimnāzijas direktores vietniecei Evijai Slokenbergai, kura vēlēja ikvienam atrast sev komandu, kurā novērtē katra ieguldījumu un pienesumu. Goda zīme pasniegta arī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa priekšniecei Tatjanai Flanderei, kura svinīgajā pasākumā pateicās visiem policistiem, kuri rūpējas par sabiedrisko kārtību un noziedzīgo nodarījumu novēršanu pilsētā. Goda zīmi saņēma arī Jelgavas poliklīnikas veselības aprūpes vadības ārste Maija Lucava un zvērinātā advokāte Brigita Miķelsone.
Goda raksts šoreiz tika pasniegts glābējiem uz kuriem, kā kolēģi saka, var droši paļauties, jo viņi ekstrēmās situācijās spēs pieņemt ātru lēmumu un nekavējoties rīkoties. Pilsētas augstāko apbalvojumu saņēma Jelgavas ugunsdzēsēji – Ingus Brands, Deniss Dovnarovičs un Jānis Rihards. Paši glābēji atzīst, ka viņiem nepatīk daudz runāt, bet gan labāk dara savu darbu. «Esam pagodināti atrasties šeit. Prieks būt novērtētiem. Gods kalpot Jelgavai, gods kalpot Latvijai!» tā visu kolēģu vārdā sacīja D.Dovnarovičs. Tāpat Goda raksts pasniegts būvinženierim Kārlim Brakanskim, Jelgavas pilsētas slimnīcas galvenajai māsai Emmai Ašurko, LLU Sporta centra direktoram Jānim Vītolam, pensionētajai skolotājai Ilgai Ziemelei, kā arī uzņēmumam SIA «Purenn». Uzņēmuma balvu klātienē saņēma SIA «Purenn» direktore Līga Krūmiņa.
Balvas saņēmējus un klātesošos ar muzikālu sveicienu priecēja Daumants Kalniņš, Ance Krauze un kamerorķestris Kaspara Ādamsona vadībā.
Portāls www.jelgavasvestnesis.lv iepazīstina ar apbalvojuma saņēmējiem.
GODA ZĪME par profesionālo meistarību un ieguldījumu Jelgavas pilsētas iedzīvotāju veselības aprūpē
MAIJA LUCAVA, Jelgavas poliklīnikas veselības aprūpes vadības ārste:
«Lai gan savulaik vēlējos iestāties filologos, liktenis tomēr bija lēmis mani ievirzīt medicīnā, un šo izvēli ne reizi mūžā neesmu nožēlojusi. Jau 55 gadi veltīti darbam Jelgavas veselības aprūpes sistēmā! Paldies par šo apbalvojumu maniem kolēģiem un poliklīnikas vadītājai, kas sniedz atbalstu ikdienā. 36 gadus es nostrādāju tā sauktajā vecajā slimnīcā par kardioloģi un vēlāk arī par galvenā ārsta vietnieci, pēc tam Nacionālajā veselības dienestā biju ārste eksperte, bet nu jau 11 gadu mana darbavieta ir Jelgavas poliklīnika, kur ik dienu palīdzu mūsu ārstiem neapmaldīties dokumentācijas džungļos. Esmu saikne starp valsti un iestādes ārstiem, atbildu par valsts finansējumu un uzraugu, vai kolēģi ievēro neskaitāmos noteikumus, kas mainās tik strauji. Droši varu apgalvot, ka medicīna ir mana sirdslieta. Tiesa, ir mazliet žēl, ka vairs nestrādāju ar pacientiem tieši, jo slimnīcā, kur nepastarpināti palīdzēju pacientiem, bija lielāks gandarījums, taču man ir prieks, ka joprojām es varu strādāt. Esmu apmierināta ar to, ko daru, turklāt savā dzimtajā pilsētā Jelgavā, ar kuru esmu saaugusi tik cieši. Vienmēr esmu centusies strādāt pēc labākās sirdsapziņas, un šķiet, ka mans darbs pacientiem, ārstiem un māsiņām ir vajadzīgs. Ja mēs katrs savu darbu darīsim apzinīgi, kārtīgi, tas nāks par labu mūsu pilsētai. Gribu jelgavniekiem vēlēt aktīvāk pašiem rūpēties par savu veselību un negaidīt, lai to dara tikai ārsts!»
GODA ZĪME par sasniegumiem pedagoģiskajā darbā un jaunatnes izglītošanā Jelgavas pilsētā
EVIJA SLOKENBERGA, Jelgavas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece metodiskajā darbā:
«To, ka būšu matemātikas skolotāja, zināju jau sešu gadu vecumā un par skolotāju sāku strādāt, vēl studējot 2. kursā, tas ir, pirms 30 gadiem. Savā dzīvē piecus gadus nostrādāju arī starptautiskā uzņēmumā, taču, esot tur, sapratu, ka mans īstais aicinājums tomēr ir skola. Paralēli pamatdarbam bieži iesaistos citos projektos, piemēram, savulaik strādāju arī LLU, šobrīd piedalos jaunā mācību satura izstrādē «Skola 2030», esmu arī vairāku matemātikas grāmatu līdzautore. Man ir uzkrāta zināma pieredze, savs redzējums, kā vajadzētu mācīt, un arī pati nepārtraukti mācos. Es iesaistos dažādās domubiedru grupās, dalos ar savu redzējumu, tādējādi sniedzot ieguldījumu Jelgavas un arī Latvijas izglītības sistēmā. Jelgavas Valsts ģimnāzijā 15 gadu esmu nostrādājusi par matemātikas skolotāju un šobrīd esmu arī direktores vietniece metodiskajā darbā, piedalos skolas darba plānošanā. Tieši mēs Jelgavas Valsts ģimnāzijā, lai vizualizētu un veidotu padziļinātu izpratni matemātikā, izveidojām Jelgavas GeoGebras institūtu, un tāds ir vienīgais valstī. Nesen mums bija seminārs Latvijas matemātikas skolotājiem, kurā mācījāmies, dalījāmies pieredzē un spriedām par dažādu materiālu izmantošanas iespējām matemātikas stundās. Ir prieks, redzot, ka manas zināšanas un darbs noder arī citiem. Tiesa, lai ko paveiktu, ļoti svarīgi ir domubiedri, un man ir fantastiski kolēģi, ar kuriem kopā varam realizēt lielas idejas. Jelgava ir pilsēta, kura vēlas mainīties, bet man gribētos, lai pārmaiņas notiek vēl straujāk. Taču, lai mēs visi kļūtu labāki, ir jāstrādā vienotāk, izslēdzot sacensības garu, jo tā mēs varēsim sasniegt augstākas virsotnes.»
GODA ZĪME par ieguldījumu tiesiskuma stiprināšanā Jelgavas pilsētā
BRIGITA MIĶELSONE, zvērināta advokāte:
«Kā advokāte praktizēju jau 30 gadu un par klientu trūkumu nekad neesmu sūdzējusies. Gribu domāt, ka tas ir viens no būtiskākajiem mana darba novērtējumiem. Advokāta galvenā misija ir palīdzēt cilvēkiem atrisināt sasāpējušas dzīves problēmas – vai tās būtu saistītas ar ģimeni, īpašumu, vai ko citu. Šo gadu laikā esmu uzklausījusi un risinājusi ļoti daudzu cilvēku jautājumus. Lielākajā daļā gadījumu mums arī izdevies rast veiksmīgu risinājumu. Jā, iespējams, ne visi ir saņēmuši to, uz ko cerējuši, taču esmu centusies palīdzēt izprast situāciju, savu darbu darot pēc labākās sirdsapziņas. Jāapzinās gan, ka advokāts nekad nevar būt labs visiem, jo īpaši civillietās. Man pašai lielākais gandarījums ir brīžos, kad izdodas panākt, lai tiesa apmierina mana klienta intereses, izdodas uzvarēt krimināllietā un attaisnot aizstāvamo. Mīlu savu darbu un šo profesiju un esmu gandarīta, ka mans darbs Jelgavā novērtēts tik augstu – piešķirot Goda zīmi. Lai gan man vairākkārt ir bijusi iespēja doties strādāt uz galvaspilsētu, palieku uzticīga Jelgavai, jo šī ir mana pilsēta. Gluži kā zobārsts mudina divreiz gadā pārbaudīt zobus, lai vēlāk nebūtu jāiegulda lieli līdzekļi, es kā advokāte aicinu reizi gadā atnākt pie advokāta un sakārtot dzīvē nepieciešamās juridiskās formalitātes ģimenes tiesiskajās attiecībās, līdz ar to būs mazāk strīdu.»
GODA ZĪME par aktīvu sabiedrisko darbību un ieguldījumu Jelgavas iedzīvotāju drošībā un aizsardzībā
TATJANA FLANDERE, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa priekšniece:
«Šķiet, vieglāk ir risināt kādu sarežģītu darba jautājumu, nekā saņemt apbalvojumu. Tas ir liels uztraukums un pastiprināta uzmanība. Piešķirtā Goda zīme ir augsts visa Valsts policijas kolektīva, kas strādā Jelgavā, darba novērtējums, jo šajā darbā viens nav karotājs – strādājam komandā. Tikai tā varam rūpēties par drošību, sabiedrisko kārtību un noziedzības apkarošanu. Jāatzīst gan, ka darbs policijā nebija mans sapnis, bet, šķiet, dzīvē tā iekārtots, ka katrs cilvēks nonāk tur, kur būs visvairāk vajadzīgs un noderīgs. Mana vieta ir šeit, un šobrīd rit 26. gads, kopš strādāju policijā. Tas ir darbs sabiedrības labā, vienmēr jābūt gatavam dot citiem, dažkārt arī ziedoties. Mana pārliecība ir: ja dod citiem, noteikti saņemsi atpakaļ daudz vairāk. Tāpēc gribas domāt, ka šis apbalvojums ir tas, ko saņemu atpakaļ par savu veikumu. Ir gandarījums ikreiz, kad pilsētā bez starpgadījumiem aizvadīti lieli pasākumi, kad izdevies novērst vai atklāt noziedzīgu nodarījumu. Nereti iedzīvotāji drošību un kārtību pilsētā uzskata par pašsaprotamu un tikai retais aizdomājas, cik daudz pūļu tas prasa, cik daudz pašvaldība un policija ieguldījusi, cik daudz cilvēku iesaistīti, lai to nodrošinātu. Jelgava sev uzlikusi augstu latiņu, domājot par jelgavnieku drošību un kārtību pilsētā, bet man patīk šeit strādāt, jo visas pilsētas drošībsargājošās institūcijas strādā vienotā komandā, pretī stāv spējīgi un profesionāli cilvēki. Ik pa laikam mēs – policija – par savu darbu saņemam arī kritiku. Dažkārt tā ir pamatota, dažkārt – nepamatota, bet no tās mēs mācāmies iet uz priekšu, strādāt, lai nepieļautu kļūdas. Sabiedriskās aptaujas gan liecina, ka cilvēki mums uzticas, un tas ir augstākais darba novērtējums. Mūsu darbs – cilvēku drošībai!»
GODA RAKSTS par augstu profesionālo meistarību un varonību ekstremālās situācijās
INGUS BRANDS, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigādes Jelgavas daļas ugunsdzēsējs glābējs kaprālis:
«Cilvēku glābšana – tas ir viens no ugunsdzēsēja pienākumiem, tāpēc neuzskatu, ka, izglābjot Ozolnieku ezerā slīkstošo tēvu un dēlu, mēs būtu izdarījuši ko pārdabisku. Tā bija laimīga sagadīšanās, ka uz mācībām izbraucām mazliet agrāk nekā citas reizes un treniņam izvēlējāmies Ozolnieku ezeru, nevis Lielupi. Būtu ieradušies 20–30 minūtes vēlāk, tas jau, iespējams, būtu nelaimes gadījums… Par ugunsdzēsēju strādāju trīs gadus, un man atmiņā visspilgtāk palicis pirmais izsaukums – ārā bija mīnus 25 grādi, un saņēmām izsaukumu uz Staļģeni, kur visā platībā dega dzīvojamās mājas jumts. Dzēsām, nolējušies ar ūdeni no galvas līdz kājām, un ūdens momentā sasala. Auksts, pakustēties īsti nevar… Bija grūti, taču apziņa, ka palīdzu cilvēkiem, vadīja uz priekšu. Tieši pēc šī izsaukuma guvu vēl lielāku pārliecību, ka ugunsdzēsēja darbs ir manējais. Mūsu darbā svarīgākais ir ātri izvērtēt situāciju un reaģēt, jo katra sekunde ir dārga. Vienmēr jāņem vērā, ka uguns izplatās ļoti strauji un cilvēka dzīvība ir ļoti trausla. Esiet uzmanīgi uz ūdens, savās mājsaimniecībās un uz ceļa! Domājiet ar galvu!»
GODA RAKSTS par augstu profesionālo meistarību
KĀRLIS BRAKANSKIS, sertificēts būvinženieris SIA «Komunālprojekts Jelgava» vadītājs:
«Esmu cilvēks, kuram nepatīk zīmēties, taču apgalvot, ka šis apbalvojums man būtu uzdāvināts tāpat vien, būtu aplam. Paldies! Kad pazīstamais latviešu aktieris Ēvalds Valters svinēja 80 gadu jubileju, mana māte teica: «Nekāds mīlētājs un lielu lomu tēlotājs viņš nebija, bet ievērību gūst ar to, ka savā cienījamā vecumā vēl skraida pa skatuvi!» Šobrīd jūtos mazliet līdzīgi. Mani laikabiedri jau visu metuši pie malas un pelnīti atpūšas, bet es vēl rosos. Tiesa, es gan neesmu vecākais būvinženieris Jelgavā – Valentīnam Cinim ir 92 gadi, un viņš praktizē! Uz dzīvi Jelgavā pēc dienesta apmetos 1968. gadā, un kopš tā laika arī mana dzīve ir saistīta ar būvniecību. Ja tā padomā, esmu piedalījies daudzu Jelgavas objektu – Jelgavas slimnīcas, bērnudārzu, skolu, dzīvojamo māju – būvniecībā. Vieni no pēdējiem zināmākajiem projektiem ir Jelgavas 4. vidusskolas piebūve, LLU Tehniskās fakultātes bēniņu izbūve un daudzi objekti citās Latvijas pilsētās. Ir gandarījums brīžos, kad objekts veiksmīgi nodots ekspluatācijā, bet dubults prieks, ja būvniecības procesā ir izdevies atrisināt kādu sarežģītu situāciju. Man liels prieks par to, kā Jelgava pēdējos gados ir mainījusies un attīstījusies, bet pārņem duālas izjūtas par ziemeļu tilta būvniecību. Ir mazliet skumji, jo jau 1970. gadu sākumā runāja, ka tā būvniecība ir nākamās piecgades plānā. Šobrīd ir pagājuši 50 gadi, bet joprojām tikai runājam par tā būvniecību… Tiltam gan beidzot esot dota zaļā gaisma, un ceru, ka tuvākajā piecgadē arī sāksies tā celtniecība. Jelgavai augt un attīstīties!»
DENISS DOVNAROVIČS, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigādes Jelgavas daļas ugunsdzēsējs glābējs kaprālis:
«Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā par ugunsdzēsēju glābēju strādāja mans tētis, un nu jau piecus gadus arī es pildu šo misiju – palīdzu cilvēkiem nelaimē. Lielākais gandarījums par savu darbu ir pēc izsaukumiem, kuros izdevies izglābt cilvēku vai novērst lielāku postu. Piemēram, kad dzīvoklī uz plīts piededzis ēdiens, saimnieks ir iemidzis un mēs paspējam ierasties, vēl pirms sācies ugunsgrēks, lai izvēdinātu telpas, izglābjot cilvēku no nosmakšanas. Katrs izsaukums ugunsdzēsējiem ir citādāks, nes jaunus pārbaudījumus, uz kuriem jāmāk ātri reaģēt un kvalitatīvi izpildīt savu darbu, atceroties, ka pats galvenais ir cilvēka dzīvība. Slīkstošā bērna un pieaugušā vīrieša izglābšana Ozolnieku ezerā bija neierasts gadījums – diemžēl biežāk mums kā ūdenslīdējiem nākas meklēt jau noslīkušus cilvēkus, bet šoreiz mēs nelaimi novērsām. Izglābtajiem tā diena ir otra dzimšanas diena. Esmu pārliecināts, ka arī citi kolēģi mūsu vietā rīkotos tāpat. Paldies par tik augstu mana darba novērtējumu! Novēlu ikvienam būt uzmanīgam, kritiski izvērtēt katru situāciju un savus spēkus, kā arī neatstāt citus nelaimē. Ja nevari palīdzēt pats, izsauc glābējus! Mēs esam tam apmācīti.»
GODA RAKSTS par augstu profesionālo meistarību un ieguldījumu Jelgavas pilsētas iedzīvotāju veselības aprūpē
EMMA AŠURKO, SIA «Jelgavas pilsētas slimnīca» galvenā māsa:
«Manuprāt, mediķu darbu ir grūti novērtēt, tāpēc bija liels pārsteigums, ka manu veikumu var novērtēt arī šādi. Jelgavas slimnīcā strādāju kopš 1980. gada 1. augusta, sākot kā dežūrmāsa, astoņus gadus vēlāk mani iecēla par Asins sagatavošanas nodaļas virsmāsu, bet no 2017. gada 8. maija esmu pilsētas slimnīcas galvenā māsa. Mans uzdevums ir ievirzīt darbā slimnīcas māsiņas, kuras rūpējas par pacientiem ikdienā, un šobrīd Jelgavas slimnīcā ir ap 150 medicīnas māsu. Neko pārdabisku es neesmu izdarījusi – tikai daru man uzticēto ar lielu atbildību, daloties zināšanās un pieredzē. Šķiet, ka tieši atbildība ir tā īpašība, ko novērtējuši mani kolēģi. Man ļoti patīk tas, ko es daru, un mana darbavieta – Jelgavas pilsētas slimnīca –, kur jūtos novērtēta. Darbs ar cilvēkiem nekad nav bijis viegls. Mēs, māsiņas, nedrīkstam iejusties katra pacienta lomā, bet mums ir jābūt līdzjūtīgām, jāmāk savaldīt savas emocijas, un tas nav viegli. Katram sava sāpe sāp vairāk, un ir grūti pārliecināt, ka mazliet jāuzgaida, jo citam ir akūtāka problēma. Mums ir jāatrod veids, kā to izdarīt, un tā ir liela māksla. Paldies kolēģiem par tik augstu mana darba novērtējumu – tas liek domāt, ka mans ieguldījums ir devis labumu kopējam darbam.»
GODA RAKSTS par ieguldījumu uzņēmējdarbības attīstībā, inovatīvu tehnoloģiju ieviešanu un jaunu darba vietu radīšanu Jelgavas pilsētā
SIA «Purenn», valdes locekle Agate Jurkovska-Kanča:
«Esmu rīdziniece, taču kā vietu, kur attīstīt ģimenes biznesu, vairāku iemeslu dēļ izvēlējos Jelgavu. Pilsēta ir pateicīga novietojuma un attīstītās infrastruktūras dēļ, šeit ir pieejams darbaspēks, piemērotas ražošanas telpas, un tas uzņēmējdarbībai ir ļoti būtiski. Liela vērtība ir arī laikam – man no Rīgas šaipus Daugavai ātrāk un ērtāk ir atbraukt uz Jelgavu, nekā doties pāri upei uz otru Rīgas pusi. Mums kā uzņēmumam šis apbalvojums ir liels pagodinājums. Tas nozīmē, ka pilsēta redz un novērtē to, ko darām. Esam radījuši jaunas darba vietas, un puse no kolektīva ir jelgavnieki, kuri dod savu pienesumu Jelgavas ekonomikai. Mēs ar savu produkciju nesam Jelgavas vārdu ne tikai Latvijā, bet arī ārpus mūsu valsts robežām, jo produkcija ceļo uz Lietuvu, Igauniju, Somiju, Slovākiju, Kanādu, Rumāniju, Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Jelgava ir ražošanas pilsēta, un mēs, darot savu darbu, apstiprinām šo apgalvojumu. Manuprāt, pilsēta ļoti daudz iegulda, lai šeit attīstītos ražošana, tiktu radītas jaunas darbavietas, te ir visi priekšnosacījumi, lai uzņēmēji varētu strādāt, ražošana augtu un attīstītos. Liels pilsētas trumpis ir Jelgavas Biznesa inkubators, kas palīdz atsperties jaunajiem uzņēmējiem, lai viņu ideja nonāk līdz reālam produktam. Mēs esam viens no uzņēmumiem, kas radies tieši inkubatorā. Apsolām, ka turpināsim audzēt muskuļus un tuvāko trīs gadu laikā radīsim jaunas darba vietas. Jelgavai novēlu saglabāt uzsākto attīstības ceļu, bet cilvēkiem – novērtēt to, kas tiek darīts!»
GODA RAKSTS par aktīvu darbību Jelgavas pilsētas sabiedriskajā, kultūras un izglītības darbā
ILGA ZIEMELE, pensionēta skolotāja:
«Ilgus gadus pilsētā strādāju par ķīmijas un bioloģijas skolotāju, tomēr mans lielākais devums Jelgavai, šķiet, ir tas, ka arī vecumdienās mēģinu saturēt kopā savas profesijas pārstāvjus. Mazliet vairāk nekā 12 gadu es vadu Jelgavas Pensionēto skolotāju klubu, bet pati tajā darbojos jau 30 gadu. Šobrīd klubiņš apvieno apmēram 50 bijušos Jelgavas pedagogus seniorus, kuri reizi mēnesī pulcējas uz kādu pasākumu. Mēs rīkojam koncertus, tiekamies ar interesantām personībām, braucam ekskursijās, svinam jubilejas. Mums ir savs ansamblis, kurā šobrīd dzied deviņas dāmas. Uzstājamies savos pasākumos, kā arī braucam uz pansionātu, dziedam visur, kur viesojamies! Mums pat ir sava dziesma par Jelgavu – vārdus tai uzrakstīja dzejnieks Harijs Krūze. Klubiņš daudziem no mums ir kā otra ģimene. Ir tik patīkami un sirdi sildoši, kad pēc pasākuma pienāk klāt un saka: «Cik jauki bija! Paldies par to!» Tajā brīdī saproti, ka pūles nav bijušas veltīgas, jo tās vairojušas prieku citos, un tas dod stimulu neapstāties. Pašķirstot protokolu grāmatas, atliek tikai brīnīties, cik daudz esam spējuši paveikt. Milzīgs paldies ir jāsaka mūsu atbalsta plecam – Jelgavas Izglītības pārvaldei un pedagogu arodbiedrībai, kas vienmēr sniedz palīdzīgu roku. Un mūsu mīļajai Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijai, kas ar neviltotu mīlestību ik gadu rīko Ziemassvētku pasākumu pensionētajiem skolotājiem! Mēs šo pasākumu gaidām kā Ziemassvētku brīnumu. Mūsdienās pedagogiem nav viegli strādāt, taču tas ir misijas darbs. Skolotājiem novēlu izturību un turēt galvu augstu paceltu, jo jāapzinās, ka viņi dara nozīmīgāko darbu pasaulē – skolo jauniešus, kas turpinās rūpēties par Jelgavu un Latviju.»
GODA RAKSTS par ieguldījumu sportā un sabiedriskajā darbībā Jelgavas pilsētā
JĀNIS VĪTOLS, LLU Sporta centra direktors:
«Pagājuši jau gandrīz seši gadi, kopš man uzticēja vadīt LLU Sporta centru, kas manā vadībā ir piedzīvojis būtiskas pārmaiņas. Tās novērtē katrs mūsu klients, un ir labi padarīta darba sajūta. Mums izdevās atjaunot peldbaseinu, un saņēmām sertifikātu, kas apliecina: Jelgavas baseins atbilst Starptautiskās peldēšanas federācijas jeb FINA 25 metru baseinu prasībām, līdz ar to tas paver plašākas iespējas Jelgavā rīkot augstāka ranga sacensības. Tāpat iespēju robežās esam centušies izremontēt telpas, vidi padarot pievilcīgāku. Esam novērojuši: jo sakārtotāka kļūst vide, jo pieaug apmeklētāju kultūra – viņi sāk cienīt citu darbu. Es ne tikai vadu LLU Sporta centru, bet savu artavu esmu devis un joprojām dodu sportā. Jau no 1978. gada vakaros strādāju Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolā, trenējot jauno paaudzi basketbolā. Šobrīd trenēju 14, 18 un 19 gadu vecus puišus, un mums Latvijas mērogā nemaz tik slikti neiet. Man ļoti patīk trenera darbs – tas ļauj sekot līdzi, kā no 2. līdz 12. klasei cilvēks mainās, attīstās, veidojas par personību, un es tajā līdzdarbojos. Ir gandarījums, kad audzēknis kļuvis par krietnu cilvēku, nodibinājis ģimeni un svētkos atsūta apsveikumu. Mazliet žēl, ka jelgavnieki ir tik kūtri sportotāji brīvdienās – spriežu pēc sporta centra noslogojuma. To vajadzētu mainīt, tādēļ būsim aktīvi, vairāk sportosim, līdz ar to būs labāka veselība, augstākas darbaspējas! Un, ja tas viss ir, mēs arī dzīvosim labāk!»
JĀNIS RIHARDS, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigādes Jelgavas daļas ugunsdzēsējs glābējs kaprālis:
«Lielākā balva manā profesijā ir apziņa, ka esmu palīdzējis. Ir maiņas, kad 24 stundu laikā no depo ne reizi neesam izbraukuši, taču ir maiņas, kad nav pat laika paēst. Mans darba stāžs ugunsdzēsējos nav liels – tikai seši gadi –, taču jau šajā īsajā laika periodā varu atzīt, ka esmu īstajā vietā. Šis nav peļņas darbs, jo nav diez ko labi apmaksāts, bet gan sirdsdarbs. Par ugunsdzēsējiem glābējiem strādā cilvēki, kuriem tas ir aicinājums, tāpēc mūsu depo nekad neredzēs sabozušos darbiniekus – viņi dara to, kas patīk. Jebkurš novērtējums, kaut vai tikai paldies, protams, ir patīkams. Goda rakstu ar kolēģiem esam izpelnījušies par divu cilvēku izglābšanu Ozolnieku ezerā – nogādājām tēvu un dēlu, kuri pārvērtēja savas spējas pārpeldēt ezeru, krastā sveikus un veselus. Toreiz tā bija laimīga sagadīšanās, jo atradāmies īstajā laikā un vietā – braucām uz mācībām, lai praktizētos cilvēku glābšanā kā ūdenslīdēji. Brīdī, kad piebraucām pie ezera, mūs pārsteidza palīgā saucieni. Ne mirkli nedomājot, metāmies ūdenī un glābām viņus. Tā ir mūsu misija – glābt nelaimē nonākušos. Paldies arī vīrietim, kurš, atpūšoties pie ezera, bija reaģējis un devies glābt slīkstošos. Es gan kā glābējs mudinu vienmēr izvērtēt savus spēkus un apzināties riskus, jo ne visi cilvēki ir apmācīti tādām situācijām. Gods kalpot Jelgavai, gods kalpot Latvijai!»
Sagatavoja Ritma Gaidamoviča, foto Ivars Veiliņš