14. septembrī apritēs 165 gadi, kopš dzimis pirmais Latvijas Valsts prezidents zemgalietis Jānis Čakste. Godinot izcilo valstsvīru, šajā dienā pilsētā notiks svētku pasākumi.
Pulksten 12 pie Jāņa Čakstes pieminekļa jau tradicionāli būs svinīgais piemiņas brīdis un ziedu nolikšana, uz kur gaidīts ikviens jelgavnieks. Bet pulksten 13 pilsētnieki aicināti doties uz Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeju, lai svētku reizē vēl vairāk uzzinātu par J.Čaksti, kurš stāvēja pie Latvijas valsts dibināšanas šūpuļa, iestājās par tiesiskumu un iedzīvināja demokrātijas principus. Pasākuma dalībnieki varēs virtuāli izstaigāt ar Jāni Čaksti saistītās vietas Jelgavā, muzeja direktores vietnieks zinātniskajā darbā Gints Putiķis iepazīstinās klausītājus ar mazāk zināmo J.Čaksti, pievēršot uzmanību valsts pirmā prezidenta atziņām par Latvijas valsti, izglītības nozīmi, ģimeni. Bet akcentējot J.Čakstes ieguldījumu demokrātijas attīstībā Latvijā, varēs ieklausīties Latvijas Universitātes profesora Harija Tumana teiktajā par demokrātijas pirmsākumiem senās Grieķijas piemērā. Kā svētkos pieklājas, skanēs arī mūzika Andreja Bubindusa izpildījumā.
Pulksten 16 Svētās Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā izskanēs J.Čakstes dzimšanas dienas koncerts, kurā kopā sadziedāsies jauktais koris “Balti”, sieviešu koris “Saule” no Lietuvas, kā arī Mikhela Ludiga vīru koris no Igaunijas. Jāpiebilst, ka lietus gadījumā koncerts notiks Jelgavas kultūras nama foajē.
Jāpiebilst, ka šajā dienā J.Čakstes dzimtas mājās “Auči” jau tradicionāli tiks pasniegta J.Čakstes vārdā nosauktā stipendija. To ik gadu saņem viens Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes studējošais, kas sevi pierādījis gan mācībās un sabiedriskajās aktivitātēs, gan izstrādājot kvalitatīvu zinātniski pētniecisko darbu par pirmo Valsts prezidentu. Šoreiz stipendija tiks pasniegta Meža un vides zinātņu fakultātes programmas “Mežinženieris” 4. kursa studentam Jānim Platacim, kurš izstrādājis pētniecisko darbu par Valsts prezidenta runu vēlēšanu dienā.