Projektā plānotās aktivitātes – Jelgavas pilsētas pašvaldībai:
http://www.integratedstormwater.eu/
Informāciju sagatavoja: Projektu vadības sektors L.Rulle, tālrunis: 63005568
Projekta aktualitātes uz 30.11.2017.
Projekta aktualitātes uz 31.05.2017.
Projekta ietvaros turpinās darbs pie lietusūdens plānošanas instrumenta – “Zaļo platību faktora” (GAF) iepazīšanas un pielāgošanas Jelgavas pilsētas pašvaldībā. 2017.gada 1.februārī projekta vadības grupas pārstāvji kopā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības speciālistiem piedalījās kopīgā sanāksmē, kuras laikā tika sniegta prezentāciju par šo instrumentu, un pēc kuras pašvaldības speciālisti izteica savu viedokli par šāda plānošanas instrumenta izmantošanu ikdienas darbā.
No 28.03.2017. līdz 31.03.2017. Jelgavas pašvaldības pārstāvji piedalījās iWater starptautiskajā seminārā, kas norisinājās Zviedrijas pilsētā Sēderhamnā. Semināra laikā tika analizēta esošā lietusūdens apsaimniekošanas situācija projekta partneru pilsētās, kā arī visi projekta partneri apsprieda laika grafiku integrēta lietus ūdens apsaimniekošanas plānu izstrādei.
Ir noslēdzies darbs pie Svētes upes baseinam pieguļošās teritorijas inženiertehniskās un ģeoloģiskās izpētes, kas ietvēra Svētes vecupes pieguļošās palienes pļavas un individuālās apbūves teritoriju ielas – Sniega, Smilgu, Līgas, Dūņu, Dambja, un ceļus – Vītolu, Bebru, Būriņu. Kopā tika uzmērīta teritorija aptuveni 20 ha apjomā.
Pamatojoties uz izstrādāto teritorijas inženiertopogrāfisko plānu, tiks izstrādāti būvprojekti kompleksu pasākumu īstenošanai Svētes upes caurplūdes atjaunošanai un plūdu
apdraudējuma samazināšanai piegulošajās teritorijās. iWater projekta ietvaros tiks izstrādāts būvprojekts “Zaļās infrastruktūras izveidošana Sniega ielas pieguļošajās teritorijās”. Mērķisir veikt dabiskās vides daļēju atjaunošanu un zaļo risinājumu izmantošanu Sniega ielai pieguļošajās teritorijās, kas mazinās applūšanas riskus un nodrošinās teritorijas pieejamību iedzīvotājiem. Atjaunojot grāvja caurplūdi, tiks nodrošināta ātrāka ūdens novadīšana Svētes upē, ātrāka ledus iešana un ievērojami samazināsies privāto teritoriju applūšana. Svētes vecupes pieguļošajās palienes pļavās ir paredzēts palielināt lietus ūdens akumulāciju, izmantojot zaļos risinājumus, kas mazinās applūšanas riskus un radīs teritoriju pieejamu iedzīvotājiem.
Šī gada sākumā projekts iWater ir ieguvis “Eiropas Savienības Stratēģijas Baltijas jūras reģionam” (turpmāk – Stratēģija) horizontālās darbības “Klimats” paraugprojekta statusu. Katrā Stratēģijas politikas jomā un horizontālajā darbībā ir izvirzīti konkrēti paraugprojekti jeb Flagships, kuru īstenošana ir īpaši nozīmīga Stratēģijas ieviešanā, kuri atspoguļo Stratēģijas ieviešanas progresu un kalpo kā labās prakses testēšanas piemēri labām pārmaiņām. Šī statusa piešķiršana vienlaikus izceļ un atzinīgi novērtē arī iWater projekta ietvaros paveikto pilsētplānošanas un integrētas lietusūdens pārvaldības jomā.
Informācija par projekta aktualitātēm ir pieejama www.integratedstormwater.eu
Informāciju sagatavoja
Attīstības un pilsētplānošanas pārvalde
Projektu vadības sektors
Tālrunis63005472
Vasaras skola tika organizēta ar mērķi izstrādāt jaunus un inovatīvus lietusūdens savākšanas un novadīšanas risinājumus iWater projekta partneru izvēlētajām pilotteritorijām. Gan studenti, gan pilsētu pašvaldību speciālisti pilnveidoja prasmes lietusūdens plānošanas un pārvaldības jomās.
No 27.09.2016. līdz 30.09.2016. Jelgavas pašvaldības pārstāvji piedalījās iWater starptautiskajā seminārā, kas norisinājās Somijas pilsētā Turku. Semināra laikā tika analizēta esošā lietusūdens apsaimniekošanas situācija projekta partneru pilsētās. Papildus tika veikts darbs grupās, kurās tika pielietota Zaļās platības faktora (Zaļās platības faktors ir urbānas teritorijas ilgtspējas rādītājs, un tā mērķis ir minimālās zaļās platības katrai konkrētai teritorijas izmantošanai noteikšana) metode projekta partneru izvēlētajām pilotteritorijām.
Turpinās darbs pie Svētes upes baseinam pieguļošās teritorijas inženiertehniskās un ģeoloģiskās izpētes. Tika veikta cenu aptauja “Kompleksu pasākumu īstenošana Svētes upes caurplūdes atjaunošanai un plūdu apdraudējuma samazināšanai piegulošajās teritorijās” un noslēgts līgums par inženiertopogrāfijas plāna izstrādi.