21.4 °C, 2.7 m/s, 73.3 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavai Latvijas vieglatlētikas U-16 čempionātā telpās divi tituli un septiņas medaļas
05/03/2024

Rīgas Daugavas vieglatlētikas manēžā aizvadīts Latvijas vieglatlētikas U-16 čempionāts telpās. Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) vieglatlēti izcīnīja divus čempiona titulus un septiņas medaļas.

Sportisti divu dienu laikā sacentās 24 disciplīnās, no tām 13 disciplīnās čempiona tituls izcīnīts ar sezonā labāko rezultātu. Jelgavas BJSS vieglatlētiem šajā čempionātā divi čempiona tituli, divas sudraba un trīs bronzas medaļas.

Jelgavas BJSS meiteņu komanda – Emīlija Brauna, Emīlija Vīksna, Alise Blaua un Anastasija Fomenko – kļuva par čempionēm 4×200 metru stafetē. Viņas bija ātrākās 12 komandu konkurencē un distanci veica 1:44,56 minūtēs. Šis mūsu meiteņu sasniegums ir sacensību augstvērtīgākais rezultāts. Otrs čempiones tituls ir Alisei Blauai 60 metru barjerskrējienā, kurā viņa uzrādīja rezultātu 8,65 sekundes. Jāpiebilst, ka priekšskrējienā Alise distanci veica 8,54 sekundēs, kas ir viņas personīgais rekords. Šajā distancē startēja 31 dalībniece, un sīvu konkurenci Alisei izrādīja cita Jelgavas BJSS vieglatlēte Anastasija Fomenko, kura izcīnīja 3. vietu ar rezultātu 8,87 sekundes. Viņa, līdzīgi kā Alise, priekšskrējienā uzstādīja jaunu personīgo rekordu – 8,80 sekundes. Anastasija izcīnīja arī 2. vietu trīssoļlēkšanā 17 sportistu konkurencē ar rezultātu 11,17 metri, kas ir sportistes personīgais rekords. Savukārt Alise izcīnīja vēl 3. vietu augstlēkšanā, pieveicot 1,60 metru augstumu un uzstādot jaunu personīgo rekordu. Augstlēkšanas disciplīnā sacentās 16 dalībnieces.

Emīlija Vīksna izcīnīja 2. vietu 800 metru skrējienā, finišējot pēc 2:21,74 minūtēm 27 dalībnieču konkurencē. Savukārt Emīlija Brauna izcīnīja 3. vietu 400 metru skrējienā 35 dalībnieču konkurencē ar rezultātu 58,65 sekundes.

Visas medaļnieces ir treneres Aļonas Fomenko audzēknes.