2017. gads
2017. gadā par sasniegumiem sportā sveikti 22 sportisti, 116 treneri un viena sporta komanda, kā arī sveikts pilsētas gada sporta skolotājs un pasniegta balva par ieguldījumu sportā.

kopbilde 2.JPG

GADA SPORTISTE OLIMPISKAJOS SPORTA VEIDOS

Vanesa Buldinska – Jelgavas BMX kluba “Mītavas kumeļi” sportiste izcīnīja 3. vietu Eiropas čempionātā junioriem.

buldinska vanesa 2.JPG

GADA SPORTISTS OLIMPISKAJOS SPORTA VEIDOS

Edgars Krūmiņš – ieguva 1. vietu FIBA Eiropas kausa izcīņā 3×3 basketbolā; izcīnītas arī uzvaras FIBA “Challenger” turnīros un iegūtas godalgotas vietas FIBA Pasaules tūres posmos, kā arī E.Krūmiņš atzīts par FIBA “Challenger” turnīra, kas norisinājās Ķīnā, vērtīgāko spēlētāju.

krumins edgars 2.JPG

GADA TRENERIS OLIMPISKAJOS SPORTA VEIDOS

Sergejs Bobkovs – Jelgavas Bērnu jaunatnes sporta skolas kanoe airēšanas treneris. Viņa vadībā Jelgavas sportisti 2017. gada sezonā uzrādīja augstvērtīgus rezultātus un izcīnīja godalgotas vietas pasaules un Eiropas junioru čempionātos, kā arī kļuva par vairākkārtējiem Latvijas čempioniem gan junioru, gan pieaugušo konkurencē, gan arī Latvijas Jaunatnes olimpiādē.

GADA SPORTISTS NEOLIMPISKAJOS SPORTA VEIDOS

Andris Grīnfelds – Agarska Triāla kluba motosportists 2017. gada sezonā plūca uzvaras laurus visos Latvijas čempionāta posmos triālā un izcīnīja jau sesto valsts čempiona titulu pēc kārtas. Šogad Andrim izdevies uzvarēt arī Baltijas čempionātā. Īpaši jāatzīmē tas, ka Andris Grīnfelds Latvijas izlases komandas sastāvā Pasaules nāciju kausā 20 komandu konkurencē izcīnījis līdz šim augstāko rezultātu – 8. vietu.

grinfelds andris 2.JPG

GADA TRENERIS NEOLIMPISKAJOS SPORTA VEIDOS

Egils Agarskis – Agarska Triāla kluba vadītājs un treneris. Viņa audzēkņi 2017. gada sezonā pārliecinoši startēja un izcīnīja godalgas Latvijas čempionātā dažādās vecuma grupās. Īpaši jāatzīmē trenera audzēkņu uzvaras absolūtajā vērtējumā gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē.

agarskis egils 2.JPG

PAR IEGULDĪJUMU SPORTĀ

Jānis Vuguls – futbola kluba “Jelgava” direktors. No 2013. gada līdz 2017. gada novembrim Jānis Vuguls darbojās kā futbola kluba “Jelgava” direktors, veiksmīgi vadot Jelgavas pilsētas Virslīgas futbola komandas sportiskos un administratīvos procesus. Savas darbības laikā J.Vuguls pierādījis, ka sports var būt arī iedvesmojošs un cilvēkus vienojošs. Enerģiskā un mērķtiecīgā J.Vugula darbība veicinājusi arvien pieaugošo futbola sabiedrības uzticēšanos futbola klubam “Jelgava” gan Virslīgas čempionātā, gan Latvijas Kausā, gan UEFA Eiropas līgas spēlēs, radot lielisku iespēju Jelgavas futbolistiem pozicionēt sevi arī starptautiskā arēnā un jelgavniekiem sajust brīnišķīgus kopības mirkļus Zemgales Olimpiskā centra stadionā.

vuguls janis 2.JPG

GADA SPORTA SPĒĻU KOMANDA

Hokeja komanda “Zemgale/LLU” komanda 2016./2017. gada sezonas Latvijas čempionātā izcīna bronzas godalgas.

hk zemgale 2.JPG

GADA SPORTA SKOLOTĀJS

Nataļja Gorškova – Jelgavas 4. vidusskolas sporta skolotāja. Jelgavas 4. vidusskolas 5.c klase skolotājas virsvadībā šī gada “Sporta visa klase” projekta kopvērtējumā izcīnīja pārliecinošu uzvaru piekto klašu grupā. Pateicoties skolotājas entuziasmam un izrādītajai iniciatīvai, Latvijas jaunatnes čempionātā taku skriešanā visvairāk pārstāvētās skolas godu ieguva Jelgavas 4. vidusskola.

gorskova natalja 2.JPG

GADA PERSPEKTĪVĀKAIS SPORTISTS

Roberts Lagzdiņš – Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas kanoe airētājs. Sportists izcīnīja 2. vietu pasaules čempionātā junioriem kanoe airēšanā vieniniekos (C-1) 1000 metru distancē un 3. vietu Eiropas čempionātā junioriem C-1 1000 metru distancē. Latvijas Jaunatnes olimpiādē viņš izcīnīja divas zelta godalgas. Ir daudzkārtējs Latvijas čempions.

2017. GADA SPORTISTS (SPECIĀLĀ BALVA)

Kalvis Kalniņš – karatists izcīnīja 1. vietu Eiropas čempionātā un 2. vietu Premjerlīgas posmā, bet Premjerlīgas kopvērtējumā ieguva 4. vietu.

kalnins kalvis 2.JPG

PAR AUGSTIEM SASNIEGUMIEM SPORTĀ

Sportisti

Jānis Timbors – Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas airētājs izcīnīja 8. vietu pasaules čempionātā junioriem 2000 metru distancē pārairu četriniekā; ir Baltijas un Latvijas čempions.

timbors janis 2.JPG

Didzis Rudavs – Jelgavas Specializētā peldēšanas skolas peldētājs izcīnīja 10. vietu Eiropas Jaunatnes olimpiskajā festivālā 100 metros brasā; Latvijas Jaunatnes olimpiādē izcīnīja divas zelta medaļas; ir Baltijas un Latvijas čempions.

Renārs Dronga – pauerliftinga sporta kluba “Apolons” pārstāvis izcīnīja 5. vietu pasaules čempionātā svaru stieņa spiešanā guļus ar ekipējumu; 3. vietu Eiropas čempionātā svaru stieņa spiešanā guļus ar ekipējumu; 1. vietu Latvijas un Jelgavas pilsētas atklātajā čempionātā svaru stieņa spiešanā guļus ar ekipējumu.

dronga renars 2.JPG

Sintija Pastare – uzstādīja Latvijas rekordu un uzvarēja Eiropas čempionātā svarbumbu celšanā garā cikla vingrinājumā.

pastare sintija 2.JPG

Alberts Jurčenko – kluba “Milons” cīkstonis izcīnīja 5. vietu Eiropas čempionātā junioriem brīvajā cīņā, 9. vietu pasaules čempionātā junioriem brīvajā cīņā un kļuva par Latvijas čempionu.

Kristens Krīgers – Jelgavas BMX kluba “Mītavas kumeļi” sportists izcīnīja 5. vietu Eiropas kausa izcīņas 3. posmā un 6. vietu Eiropas kausa izcīņas 4. posmā.

krigers kristens 2.JPG

Diāna Ņikitina – Jelgavas Ledus sporta skolas daiļslidotāja izcīnīja 1. vietu starptautiskās sacensībās “Zelta lācis”.

Milēna Rinkeviča – Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas džudiste izcīnīja 13. vietu Eiropas U-18 čempionātā un 1. vietu Latvijas Republikas meistarsacīkstēs U-18 grupā un Latvijas Republikas atklātajā čempionātā. Tāpat viņai 3. vieta pasaules un Eiropas čempionātā jauniešiem sambo,  1. vieta Latvijas Republikas meistarsacīkstēs sambo U-18 grupā un Latvijas Republikas atklātajā čempionātā sambo.

rinkevica milena 2.JPG

Jūlija Gutova – Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas kanoe airētāja izcīnīja 13. vietu Eiropas čempionātā kanoe airēšanā divniekiem (C-2) 500 metru distancē, 10. vietu Eiropas čempionātā junioriem kanoe airēšanā vieniniekiem (C-1) 200 metros un 12. vietu pasaules čempionātā junioriem C-1 200 un 500 metru distancēs. Vairākkārtēja Latvijas čempione junioriem.

Matīss Ozols – Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas kanoe airētājs izcīnīja 7. vietu Eiropas čempionātā junioriem C-1 500 metru distancē un 10. vietu pasaules čempionātā junioriem C-2 1000 metru distancē. Vairākkārtējs Latvijas čempions junioriem. Latvijas Jaunatnes olimpiādē izcīnīja zelta godalgu.

Roberts Altmanis – Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas smaiļotājs izcīnīja 8. vietu Eiropas čempionātā junioriem smaiļošanā vieniniekos (K-1) 200 metru distancē. Ir vairākkārtējs Latvijas čempions junioriem.

Edgars Bergs – invalīdu sporta un rehabilitācijas kluba “Cerība” vieglatlēts izcīnīja 4. vietu pasaules čempionātā pielāgotajā sporta lodes grūšanā, ir Latvijas čempions pielāgotajā sportā lodes grūšanā.

bergs edgars 2.JPG

Rihards Cimermanis – hokeja vārtsargs atzīts par 2016./2017. gada sezonas vērtīgāko hokeja komandas “Zemgale/LLU” spēlētāju.

cimermanis rihards 2.JPG

Kārlis Pauls Levinskis – volejbolists atzīts par 2016./2017. gada sezonas vērtīgāko vīriešu volejbola komandas “Biolars/Jelgava” spēlētāju.

levinskis karlis pauls 2.JPG

Inese Jursone – volejboliste atzīta par 2016./2017. gada sezonas vērtīgāko sieviešu volejbola komandas “Jelgava/LU” spēlētāju.

Valērijs Redjko – futbolists atzīts par 2016./2017. gada sezonas vērtīgāko futbola komandas “Jelgava” spēlētāju.