Sports

Sākumlapa JaunumiSportsNauris Pundors – Eiropas masters čempions peldēšanā
Nauris Pundors – Eiropas masters čempions peldēšanā
27/11/2023

Portugālē, Madeirā, norisinājās Eiropas masters čempionāts peldēšanā. Jelgavnieks Nauris Pundors kļuva par Eiropas masters čempionu 40–44 gadu vecuma grupā 100 metros brasā.

Latviju čempionātā pārstāvēja pieci peldētāji, tostarp trīs no Jelgavas kluba “Mitau Swim”: Nauris Pundors startēja 50, 100 un 200 metros brasā vecuma grupā 40-44 gadi, Mihails Petrišins startēja 50 metros brasā un 50 metros brīvajā stilā vecuma grupā 35-39 gadi, Oļegs Jagovdiks startēja 50 un 100 metros brasā vecuma grupā 40-44 gadi.

Nauris Pundors kļuva par Eiropas masters čempionu 100 metrus brasā vecuma grupā 40-44 gadi. Viņš distanci veica 1:04,10 minūtēs, uzlabojot Latvijas vecmeistaru rekordu. Naurim arī 2. vieta 50 metros brasā – 29,15 sekundes ir jaunais Latvijas rekords šajā vecuma grupā. Tāpat 2. vieta viņam 200 metros brasā ar rezultātu 2:30,45 minūtes. “Gatavošanās process bija ilgs un smags. Braucot uz sacensībām, plānoju uzlabot rezultātus un iekļūt vismaz pirmajā desmitniekā. Centos un ar prieku parādīju, ka spēju ne tikai iekļūt godalgotajās vietās, bet arī uzvarēt, lepni nesot Jelgavas un Latvijas vārdu Eiropā. 50 un 100 metru distancē man izdevās pārliecinoši uzlabot savu rezultātu, kam arī vairāk biju gatavojies, 200 metru distancei nepieciešams vēl ilgāks un lielāks apjoms treniņos, taču, neskatoties uz to, iegūta 2. vieta,” tā Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” par savu startu stāsta N.Pundors.

Mihails Petrišins 50 metros brasā izcīnīja 9. vietu ar rezultātu 35,55 sekundes un 10. vietu 50 metros brīvajā stilā ar rezultātu 27,62 sekundes.

Oļegs Jagovdiks 100 metros brasā izcīnīja 4. vietu ar rezultātu 1:08,67 minūtes. Savukārt 50 metros brasā viņam 5. vieta ar rezultātu 30,43 sekundes.

“Kopumā mūsu kluba peldētāju rezultāti ir vērā ņemami gan Latvijas, gan Eiropas, gan arī pasaules līmenī,” rezumē N.Pundors, piebilstot, ka čempionātā kopumā startēja 967 sportisti. Latvija bija vienīgā no Baltijas valstīm, kas bija pārstāvēta.