-1.9 °C, 8.5 m/s, 62.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiLLU – papildus uzņemšana programmā “Vide un ūdenssaimniecība”
LLU – papildus uzņemšana programmā “Vide un ūdenssaimniecība”
08/08/2013

Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) turpinās jauno studentu papildus uzņemšana vairākās pamatstudiju un augstākā līmeņa pilna un nepilna laika studiju programmās, arī bakalaura studiju programmā "Vide un ūdenssaimniecība".

Foto: Ivars Veiliņš

Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) turpinās jauno studentu papildus uzņemšana vairākās pamatstudiju un augstākā līmeņa pilna un nepilna laika studiju programmās, arī bakalaura studiju programmā “Vide un ūdenssaimniecība”.
 
“Vide un ūdenssaimniecība” ir spilgti izteikta inženierzinātņu programma, kuras apguvei, ņemot vērā valstī pieaugošo pieprasījumu pēc kvalificētiem jauniem speciālistiem meliorācijas jomā, salīdzinot ar pērno gadu, pirmajā kursā būtiski ir palielināts no budžeta finansēto vietu skaits. Pavisam minētajā pilna laika bakalaura studiju programmā tādu ir 35, taču studēt gribētāju skaits pagaidām vēl ir nepietiekams.
 
Lai arī šīs programmas nosaukumā vārds “meliorācija” nav tieši atspoguļots, saturā ūdenssaimniecības atzaram ir būtisks īpatsvars, turklāt, nonākot vecākajos kursos, studentiem ir iespēja specializēties meliorācijas nozarē. No Zemkopības ministrijas pirms neilga laika publiskotajiem datiem izriet, ka, apzinot situāciju valstī, noskaidrots – hidromelioratīvās būvniecības sertificēto speciālistu īpatsvars vecuma robežās ir tuvu kritiskajam – 43% vecumā virs 62 gadiem, 36% vecumā no 51 līdz 61 gadam, 18% vecumā no 41 līdz 50 gadiem un tikai 3% vecumā līdz 40 gadiem.
 
Savukārt zemkopības ministre Laimdota Straujuma pauž pārliecību, ka liela nozīme zemes uzturēšanai labā lauksaimnieciskā stāvoklī ir tieši meliorācijai, kas ir neatsverama un būtiska Latvijas lauksaimniecības infrastruktūras daļa, jo sakārtotas un funkcionējošas meliorācijas sistēmas nodrošina optimālu augsnes mitruma regulēšanu un auglības uzlabošanos lauksaimniecībā izmantojamo zemju platībās. Tāpēc par zemkopības ministrijas budžeta prioritāti ir noteikta augsnes auglības saglabāšana un atjaunošana, kas ietver gan melioratīvos pasākumus, gan augšņu analīzes un kaļķošanu.
 
Tas nozīmē, ka LLU Lauku inženieru fakultātes vides inženiera kvalifikāciju ieguvušie absolventi ilgtermiņā būs nodrošināti ar darbu gan meliorācijā, gan vēl citās jomās, kas saistītas ar ūdens apgādi, notekūdeņu attīrīšanu, dabas resursu racionālu izmantošanu un vides plānošanu.
 
Plašāka informācija par jauno studentu papildus uzņemšanu LLU atrodama interneta vietnē www.llu.lv sadaļā “Nāc studēt”.     
 

Informāciju sagatavoja
LLU preses sekretārs
Juris Kālis