Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā janvārī noslēgušies vērienīgi restaurācijas darbi. Muzeja darbinieki sākuši iekārtot telpas un apmeklētājus muzejs plāno uzņemt aprīļa beigās. Īstenojot projektu īpaši tika domāts, lai tas kļūtu par modernu un pievilcīgu muzeju ikvienam tā apmeklētājam.
Būvdarbus veica pilnsabiedrība „BRRB”. Restaurācijas darbus uzsāka 2010. gada jūlija vidū. Restaurāciju sarežģīja tas, ka ēka bija sliktā tehniskā stāvoklī. Vairākas problēmas tika konstatētas tikai atsedzot ēkas konstruktīvos elementus – ēkas ārsienu un nesošo sienu pamatus, pārsegumu sijas, jumta konstrukciju, ārsienu apšuvumu. Tie bija laika un mitruma bojāti, tāpēc bija nepieciešama šo elementu pilnīga vai daļēja nomaiņa. Tika veikta ēkas pamatu atjaunošana, bojāto grīdu nomaiņa un siltināšana, ārsienu apšuvuma nomaiņa, jumta seguma nomaiņa un siltināšana, siju un spāru bojāto elementu nomaiņa, telpu apmetuma remonts, telpu apdares atjaunošana un citi darbi. Ēkā ir sakārtotas iekšējās un ārējās inženierkomunikācijas (elektroinstalācija, ārējais apgaismojums, apkures sistēma, ūdensapgāde, kanalizācija, signalizācija utt.). Labiekārtota muzeja teritorija. Pavasarī notiks apstādījumu un zāliena atjaunošana.
Tā kā ēka ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, darbu gaitā tika veikta 2. stāva memoriālo telpu arhitektoniski mākslinieciskā izpēte. Projekta „Ādolfa Alunāna memoriālā muzeja pakalpojumu dažādošana un koka ēkas restaurācija” ietvaros tika veiktas arī citas aktivitātes. Ir izstrādāts multimediju risinājums, ar kura palīdzību apmeklētāji varēs iegūt plašu informāciju par Ā.Alunāna dzīvi, radošo darbību un latviešu teātra vēsturi. Ar moderno informācijas tehnoloģiju palīdzību izveidota spēļu sadaļa. Pēc restaurācijas darbiem muzeja pirmais stāvs ir pielāgots apmeklētājiem ar kustību traucējumiem. Tā kā tehniski nebija iespējams šādu iespēju paredzēt nokļūšanai muzeja otrajā stāvā, ir sagatavots DVD par muzeja ekspozīciju. Citā diskā ir ierakstīti Alunāna lugu fragmenti. Sagatavoti audiogidi piecās valodās, iespiesta muzeja brošūra un iegādāta biroja un datortehnika, lai īstenotu projektā paredzēto (skārienjutīgais ekrāns, projektors, DVD tehnika, MP3 atskaņotāji. Vēl plānots izveidot interaktīvus multimediju objektus, izgatavot informācijas materiālus, iegādāties teātra tērpus apmeklētājiem un restaurēt pie muzeja esošo statuju „Lielozols”. Muzeja restaurācija finansēta ar Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta un Jelgavas pilsētas pašvaldības palīdzību. Projekta kopējās izmaksas ir 256 926 lati, no tām 85% ir Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta finansējums un 15% Jelgavas pašvaldības finansējums. Projekts noslēgsies šā gada aprīļa beigās. Informācija sagatavota Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību sektorā