Šāda apmācība pirms studiju uzsākšanas profesionālajās tālākizglītības programmās bija nepieciešama, jo projekta mērķauditorija ir cilvēki ar vieglāku vai smagāku invaliditāti, tai skaitā kustību invalīdi, no kuriem daudzi ilgāku laiku ir bijuši ārpus sociālajām aktivitātēm. Studenti saņems apliecības par to, ka ir apguvuši prasmes tādos mācību priekšmetos kā Pašvērtējums un paškontroles pamati, Personības virzības motivācija un Komunikācijas pamati un lietišķā saskarsme, kā ir pilnveidojuši pamatprasmes darbā ar datoru.
Jau iepriekš ziņots, ka šī gada janvārī apmācības datorsistēmas tehniķu un programmēšanas tehniķu profesionālās tālākizglītības programmās projekta „Profesionālās izglītības pieejamības uzlabošana invalīdiem Zemgales reģionā” ietvaros bija gatavi uzsākt 45 cilvēki – divdesmit pieci programmēšanas tehniķu izglītības programmā un divdesmit – datorsistēmu tehniķu izglītības programmā. Šajā laikā visiem projekta dalībniekiem dzīvesvietās ir uzstādīti datori. Tas izdarīts pat tais dzīvesvietās, kur iepriekš Interneta pieslēgšana sagādājusi sarežģījumus.
Mācības neklātienē paredz e-studiju sistēmas izmantošanu: konsultācijas ar pasniedzēju, mācību materiālu apguve un patstāvīgo darbu kārtošana notiek ar Interneta palīdzību. Tomēr trešā daļa no mācību laikā ir paredzēta apmācāmo un pasniedzēju kontaktnodarbībām, kuras notiek Pieaugušo izglītības centrā. Tā kā 17 projekta dalībnieki ir kustību invalīdi, viņiem būtisks atvieglojums ir palīdzība transportēšanas jautājuma risināšanā, kuru sniedz attiecīgās pašvaldības.
Diemžēl dažiem projekta dalībniekiem slimība pilnībā liedz iespēju piedalīties mācību procesā un viņi vairs mācības turpināt nevarēs. Tādēļ esam izsludinājuši papildus uzņemšanu abās programmās. Aicinām pieteikties invalīdus, kuriem ir vidējā izglītība un pamatprasmes datorlietošanā. Projekts piedāvā lielisku iespēju ne vien apgūt jaunas zināšanas un jaunu specialitāti, bet arī iekļauties draudzīgajā projekta dalībnieku pulkā.
Minētās tālākizglītības programmas ir licencētas un tiks akreditētas mācību procesa gaitā. Tās apgūstot, apmācību dalībnieki saņems valsts izdotu apliecību par 3. līmeņa profesionālās kvalifikācijas iegūšanu. Projektā liela nozīme piešķirta prakses vietu nodrošināšanai programmu dalībniekiem. Izveidota darba grupa, kuras darbības mērķis ir veidot kontaktus ar Zemgales reģiona uzņēmējiem un vairākos semināros informēt par invalīdu nodarbināšanu uzņēmumos, lai rastu iespējas piedāvāt prakses vietas mācību dalībniekiem.
Projekta „Profesionālās izglītības pieejamības uzlabošana invalīdiem Zemgales reģionā” kopējās izmaksas ir 325 010,47 latu un 80 procentus no šīs summas sedz Eiropas Sociālais fonds, bet pārējais ir valsts budžeta līdzfinansējums.
Papildus informācija: 3012157, 3012159
Projekta „Profesionālās izglītības pieejamības uzlabošana invalīdiem Zemgales reģionā” vadītāja Ingrīda Muraškovska