Pirmajos svētkos apmeklētājiem galvenokārt bija ļauts iepazīties ar seno zemgaļu rotas lietām, tērpu paraugu kolekciju, ielūkoties folkloras bagātību krātuvē, noraudzīties varonīgo zemgaļu cīņu demonstrējumos. Nākamajā vasarā Tērvetes pilskalna apkaimē svētku dalībnieki varēja vērot seno zemgaļu paņēmienus graudu un miltu ieguvē, kā arī maizes cepšanā. Bet šogad – trešajos seno Zemgaļu svētkos godā cels biškopības un medus ražošanas tradīcijas. Ar Latvijas Biškopības biedrības atbalstu Tērvetes Senvēstures muzeja sētā iecerēts demonstrēt dravniecības darba rīkus un medus iegūšanas senos paņēmienus. Tāpat svētku dalībnieki varēs nogaršot un iegādāties visdažādāko šķirņu medu, apmeklēt amatnieku izstrādājumu tirdziņu, piedalīties daudzās atrakcijās. Blakus esošajā Tērvetes estrādē visas dienas garumā notiks Latvijas, Igaunijas un Lietuvas mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu koncerti, danču mācīšanās un seno tērpu demonstrējumi.
12. un arī 13. augustā Tērvetes pilskalnā darbosies arī zemgaļu seno laiku apmetne un amatnieku darinājumu tirdziņš. Apmeklētāji varēs vērot leģendāro “Saules kauju”, piedalīties pils aizstāvēšanā, kopā ar senvēstures klubu dalībniekiem piedalīties dažnedažādos ikdienas un svētku rituālos. No Latvijas un tās kaimiņvalstīm apsolījuši ierasties tādu senvēstures klubu kā “Ugunszīme”, “Senās vides darbnīca”, “Excaliburs”, “Tērvetes zemgaļi”, “Vilki”, “Excertitus Rigensis”, “Senzeme”,”Komturiwinda”, “Varingis”, “Kovarnis”, “Reas” pārstāvji. Turklāt abās svētku dienās ikviens interesents varēs apmeklēt slaveno Tērvetes dabas parku, it īpaši tā atjaunoto daļu – Pasaku mežu un Raganas silu. Taču apskates vērts ir arī Tērvetes Senvētures muzejs, rakstnieces Annas Brigaderes muzejmāja un netālais novada grāmatnieku muzejs “Ķipi”.
Svētku rīkotāji atgādina, ka pasākumu, kas risināsies Tērvetes estrādē un Senvēstures muzeja sētā apmeklējums būs bez maksas, taču par ieeju seno laiku apmetnē pieaugušajiem būs jāmaksā divi, bet skolēniem – viens lats. Ieejas biļete būs jāpērk arī Tērvetes dabas parkā un abos pieminētajos muzejos. Papildus informāciju var saņemt pa tālruni 3763472, 26738535.
Informāciju sagatavoja ZAA speciālists Juris Kālis Tālrunis 3028085, 29144960