G. Kurlovičs iepazīstinot semināra dalībniekus ar Jelgavas attīstības stratēģiju un izglītības prioritātēm, uzsvēra, ka „balstoties uz mūsdienu augsto tehnoloģiju nemitīgo attīstību, kā arī uz straujajiem sasniegumiem zinātnē un tehnikā, šodien iegūtā izglītība rīt jau būs novecojusi, tāpēc mūžizglītība būtu jāuzskata par Jelgavas attīstības pamatprincipu cilvēkresursu attīstības jomā”
2001. gadā Eiropas Komisija nāca klajā ar uzstādījumu „Veidot Eiropā mūžizglītību kā realitāti” un ir paredzējusi, ka līdz 2006. gada beigām dalībvalstīs ir jāievieš visaptverošas mūžizglītības stratēģijas, šim nolūkam paredzot arī atbilstošu Eiropas Savienības (ES) strukturālo fondu atbalstu Projekta „Zemgales plānošanas reģiona mūžizglītības atbalsta sistēmas veidošana un kapacitātes stiprināšana” mērķis ir izveidot ilgtspējīgu mūžizglītības atbalsta sistēmu saskaņā ar Zemgales plānošanas reģiona Attīstības stratēģiju, atbilstoši iedzīvotāju interesēm, spējām un reģiona ekonomiskās attīstības specifikai. Projekta mērķis ir cieši saistīts ar Nacionālās programmas mērķi: sekmēt iedzīvotāju līdzdalību darba tirgū un pilsoniskajā sabiedrībā. Projekts vērsts uz izglītības kvalitātes un tās pieejamības palielināšanu un tālākizglītības iespēju paplašināšanu Zemgales plānošanas reģionā. Realizējot projektu, tiks sekmēta pilsētu un lauku iedzīvotāju mūžizglītības motivācija, paplašinātas iespējas paaugstināt kvalifikāciju, apgūt jaunu amatu un atrast darbu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai, kā arī pilnveidot sevi, atbilstoši interesēm un spējām.
Projekts tiek realizēts Zemgales plānošanas reģionā – Jelgavas pilsētā, Jelgavas rajonā, Aizkraukles rajonā, Bauskas rajonā, Dobeles rajonā, Jēkabpils rajonā laikā no 2005.gada 8.augusta līdz 2007.gada 31.augustam.
Informācija sagatavota Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību sektorā