26.7 °C, 4.4 m/s, 46.8 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas Skvoša kluba pārstāves aizņem visu Latvijas čempionāta pjedestālu
Jelgavas Skvoša kluba pārstāves aizņem visu Latvijas čempionāta pjedestālu
06/11/2023

Aizvadīts 20. Latvijas čempionāts skvošā. Jelgavas Skvoša kluba pārstāves izcīnīja piecas medaļas, tostarp aizņēma visu goda pjedestālu sieviešu spēcīgākajā – W open – grupā.

Sieviešu spēcīgākajā – W open – grupā uzvarēja Jelgavas Skvoša kluba vadītāja Baiba Lulle, un šis viņai ir ceturtais čempiones tituls. Sudraba godalga Laurai Annai Badūnei, kurai līdz šim čempionātā augstākā bija bronzas godalga. Finālā Laura Anna Baibai piekāpās trīs geimos, t.i., zaudēja ar rezultātu 0:3. Trešo vietu izcīnīja Sonora Liepa, kurai šī ir pirmā medaļa pieaugušo čempionātā. Sonora, kurai ir 15 gadu, bronzas mačā pārliecinoši pārspēja rīdzinieci Eviannu Majori.

Vēl divas medaļas Jelgavas Skvoša kluba pārstāvēm ir sieviešu W2 grupā: sudrabs Annei Maļarenko un bronza Emīlijai Malbārdei. Abas šīs sportistes ir junioru vecumā. Uzvara šajā grupā Agnesei Annai Balčunai no Rīgas.

Par čempionu vīriešiem pirmo reizi kļuva ķekavnieks Jānis Plūme, kuram izdevās revanšēties pērnā gada čempionam rīdziniekam Andrejam Sautinam. Bronza Rīgā dzīvojošajam jēkabpilietim Aivaram Lucijanovam.

Jelgavas Skvoša klubu čempionātā pārstāvēja 15 spēlētāji – astoņi pieaugušie un septiņi juniori. Čempionātā kopumā piedalījās 68 sportisti. 20. Latvijas čempionāts skvošā notika 4. un 5. novembrī Rīgā, “Pepsi” skvoša centrā, to organizēja Latvijas Skvoša federācija.