Šodien, 28. janvārī, valdība pieņēma lēmumu par vairāku Ministru kabineta noteikumu grozījumiem, kuri nosaka 2020./2021. mācību gada valsts pārbaudes darbu norises laikus, eksāmenu skaitu par vispārējo vidējo izglītību, kā arī regulē 1. un 12. klases brīvlaikus 2. semestrī, informē Valsts izglītības satura centrs.
Lai šajā mācību gadā veiksmīgi notiktu valsts pārbaudes darbu norise un, ņemot vērā to, ka 3. klases skolēniem tika pagarināts ziemas brīvlaiks, grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 319 “Noteikumi par valsts pārbaudes darbu norises laiku 2020./2021. mācību gadā” nosaka, ka 3. klases diagnosticējošie darbi notiks martā,
mutvārdu daļa no 25. janvāra līdz 2. martam,
rakstu daļa – 3. martā;
Šie paši noteikumi, ņemot vērā, ka 2020./2021. mācību gadā mācības pārsvarā notiek attālināti, kas savukārt ietekmē valodu apguvi, paredz, ka centralizētie eksāmeni svešvalodā par vispārējās vidējās izglītības ieguvi notiks maijā, kad skolēni, uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai, būs pilnveidojuši savas valodas prasmes klātienē:
rakstu daļa 11. maijs,
mutvārdu – 11.–13. maijs;
rakstu daļa 13. maijs,
mutvārdu – 13.–14. maijs;
Lai iegūtu atestātu par vispārējo vidējo izglītību šogad un arī nākamgad skolēniem nebūs obligāti jākārto ceturtais jeb izvēles eksāmens. To paredz grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 416 “Noteikumi par valsts vispārējās vidējās izglītības standartu un vispārējās vidējās izglītības programmu paraugiem”, nosakot, ka, lai 2020./2021. un 2021./2022. mācību gadā iegūtu vispārējo vidējo izglītību, būs jākārto trīs obligātie eksāmeni:
Grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 28 “Noteikumi par 2020./2021. mācību gada un mācību semestru sākuma un beigu laiku un brīvdienu laiku”, paredz, ka 12. klases skolēniem pavasara brīvdienas būs no 2021. gada 15. marta līdz 2021. gada 19. martam tāpat kā 1.–11. klases skolēniem. Tā kā svešvalodu eksāmeni par vispārējo vidējo izglītību notiks maijā, tad nav nepieciešams 12. klases skolēniem noteikt atsevišķas pavasara brīvdienas. Ja visi skolēni vienā laikā dodas brīvlaikā, tad izglītības iestādē ir iespēja brīvi plānot vienā nedēļā nepieciešamos metodiskos pasākumus visiem skolotājiem reizē. Savukārt 1. klases skolēniem, kuriem ārkārtas situācijas dēļ tika pagarināts brīvlaiks, noteikumi grozījumi neparedz februāri noteikto vienas nedēļas brīvlaiku. Tajā dodas tikai tie skolēni, kuri mācās pamatizglītības programmu tālmācības formā, sociālās korekcijas izglītības iestādē vai speciālās izglītības iestādē.
Valsts izglītības satura centrs informē, ka šobrīd sagatavotas un publicētas 2020./2021. mācību gada noslēguma pārbaudījumu programmas. Pārbaudes darbu programmas visos mācību priekšmetos PIEEJAMAS ŠEIT.
Šobrīd ikvienam skolēnam un skolotājam ir iespēja izpētīt un izpildīt iepriekšējo gadu eksāmenu uzdevumus, kas būtiski palīdzēs sagatavoties pārbaudes darbiem.
Ņemot vērā to, ka visiem skolēniem mācības notiek attālināti, par 9. klašu gala pārbaudījumu norisi valdība lems februāra sākumā. Ja 9. un 12. klases skolēniem būs iespēja atgriezties klātienes mācībās vai apmeklēt individuālās konsultācijas klātienē pēc 7. februāra, tad plānots, ka noslēguma pārbaudījumi, lai iegūtu pamatizglītību, notiks, ja epidemioloģiskā situācijas dēļ klātienes mācību vai konsultāciju norise nebūs iespējama, tad 9. klases skolēniem būs iespēja veikt monitoringa darbus pēc Lieldienām, lai vēl līdz mācību gada noslēgumam uzlabotu tās zināšanas un prasmes, kas būs nepieciešamas nākamajā mācību posmā.
Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs
Informācija: Valsts izglītības satura centrs