25. aprīlī noslēdzās Eiropas ceļu policijas tīkla ROADPOL “Ātruma kontroles nedēļa”. Septiņās dienās Valsts policijas amatpersonas fiksējušas 2057 ātrumpārkāpējus, no kuriem 490 fiksēti Zemgales reģionā, informē Valsts policijā.
Aizvadītās nedēļas laikā Valsts policija visā Latvijas teritorijā papildu ikdienas ceļu satiksmes drošības kontrolei īpaši rūpējās, lai tiktu ievērots atļautais braukšanas ātrums. Akcijas gaitā tika organizēts arī ikgadējais “24 stundu ātruma kontroles maratons”, kas norisinājās 21. aprīlī, un tā laikā fiksēts 551 ātrumpārkāpējs, tostarp 21 Valsts policijas Jelgavas iecirkņa apkalpojamā teritorijā. Savukārt visas nedēļas laikā Valsts policijas darbinieki fiksējuši 2057 ātrumpārkāpumus no kuriem 490 notikuši Zemgales reģionā. Kā skaidro Valsts policijā, tas parāda, ka aizvien daudzi autovadītāji pret ceļu satiksmes noteikumiem izturas vieglprātīgi un apzināti apdraud satiksmes dalībniekus. To pierāda arī fiksēto pārkāpumu skaits šajās septiņās dienās ar fotoradariem – ar stacionāriem radariem fiksēti aptuveni 8004 pārkāpēji, bet ar pārvietojamiem radariem – 1098.
“Ātruma kontroles nedēļas” antirekordisti, kas fiksēti ar fotoradariem, pārvietojušies tieši ārpus apdzīvotām vietām. Gan ar stacionāro, gan pārvietojamo radaru palīdzību konstatēti autovadītāji, kuri braukuši ātrāk par 140 kilometriem stundā. Tā, piemēram, ar pārvietojamo fotoradaru 24. aprīlī ap pulksten 13.50 uz autoceļa A8 (Rīga-Jelgava-Lietuvas robeža) fiksēts kāds īpaši steidzīgs automašīnas “Ford” vadītājs, kurš atļauto 90 kilometru stundā vietā brauca ar 148 kilometriem stundā. Par šo pārkāpumu transportlīdzekļa īpašniekam tiks piemērots 240 eiro liels naudas sods. Vislielākais ROADPOL “Ātruma kontroles nedēļas” antirekordists ir kāds automašīnas “BMW” vadītājs, kurš 21. aprīlī ap pulksten 23 pa Jūrmalas šoseju traucās ar 190 kilometriem stundā atļauto 90 kilometru stundā vietā. Šim vadītājam par pārkāpumu tika piemērots naudas sods un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums uz sešiem mēnešiem.
Jau vairākus gadus pavasarī Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp arī Latvijā, tiek organizēta akcija, kuras mērķis ir veikt preventīva rakstura pasākumus, lai atturētu transportlīdzekļu vadītājus no atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanas, kā arī likt katram autovadītājam aizdomāties, vai risks, ko sagādā atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, attaisno radītos iespējamos draudus savai un apkārtējo drošībai.
Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs
Informācija: Valsts policija