19.8 °C, 0.8 m/s, 81 %

Sākumlapa JaunumiSportsLatvijas junioru čempionātā dominē Jelgavas peldētāji
Latvijas junioru čempionātā dominē Jelgavas peldētāji
14/12/2021

Aizvadītajā nedēļas nogalē ātrākie Latvijas junioru vecuma peldētāji Jelgavā cīnījās par čempiona tituliem dažādās distancēs un disciplīnās. Komandu kopvērtējumā pārliecinoši uzvarēja Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas (JSPS) pirmā komanda.

Junioru čempionāts, kas norisinājās 10. un 11. decembrī Jelgavā, LLU peldbaseinā, pulcēja 206 dalībniekus no 21 komandas. Čempionātā drīkstēja startēt 2005. gadā dzimušas un jaunākas meitenes un 2004. gadā dzimuši un jaunāki puiši. Sacensību mērķis bija noskaidrot labākos peldētājus Latvijā junioru vecumā gan individuāli, gan stafešu komandās, kā arī komandu (sporta skolu/klubu) kopvērtējumā.

JSPS sacensībām pieteica divus pilnvērtīgus komandu sastāvus. Pirmā komanda kopvērtējumā izcīnīja pārliecinošu uzvaru, sakrājot četras zelta, 12 sudraba un trīs bronzas godalgas. Savukārt JSPS otrā komanda izcīnīja vienu bronzas medaļu un komandu kopvērtējumā ieņēma 8. vietu.

Zelts

Zelta medaļu izcīnīja un par Latvijas junioru čempioniem kļuva pieci JSPS peldētāji.Kristians Brenčs uzvarēja 100 metros uz muguras un 200 metros uz muguras, kā arī 4×50 metru kombinētajā stafetē kopā ar Matīsu Kaktiņu, Robertu Gūtmani un Nikolasu Deičmanu. Par čempioni 400 metros brīvā stila peldējumā kļuva Nikola Elpe.

Sudrabs

Trīs sudraba medaļas izcīnīja Roberts Gūtmanis – 100 metros uz muguras, 200 metros uz muguras un 200 metros kompleksajā peldējuma. Pie divām sudraba medaļām tika Matīss Kaktiņš – 100 un 200 metros brasā – un Anastasija Fortele – 100 un 200 metros uz muguras. Tāpat 2. vietu izcīnīja Nikolass Deičmans 400 metros kompleksajā peldējumā, Nikola Elpe 100 metros brīvajā stilā, Kristians Brenčs 200 metros kompleksajā peldējumā. “Gribētu atzīmēt, ka divi Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas audzēkņi – Kristians Brenčs un Roberts Gūtmanis – 200 metru komplekso peldējumu veica identiskā laikā – 2:12,90 minūtēs –, dalot otro vietu. Viņi abi arī nodrošināja mūsu skolai zeltu un sudrabu 100 un 200 metros uz muguras,” Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” pastāstīja JSPS direktores vietnieks Māris Lindenbaums.

Divas sudraba medaļas arī JSPS stafešu komandām: juniorēm 4×50 metru brīvā stila stafetē (komandā startēja Anastasija Fortele, Sofija Vanaga-Stūre, Valērija Baduna un Nikola Elpe) un junioriem 4×50 metru brīvā stila stafetē (komandā startēja Deniss Petrago, Kristians Brenčs, Roberts Gūtmanis, Nikolass Deičmans).

Bronza

Divas bronzas medaļas izcīnīja Nikolass Deičmans – 100 un 400 metros brīvajā stilā. Bronza 100 metros tauriņstilā – Nikolai Elpei.

Bronzas medaļu izcīnīja arī JSPS otrās komandas meitenes 4×50 metru kombinētajā stafetē. Stafetē peldēja Anna Apšeniece, Luīze Adamoviča, Ance Aināre, Viktorija Striško.

Māris Lindenbaums norāda, ka čempionāta nolikums katram dalībniekam ļāva piedalīties tikai trīs individuālajās distancēs, un vairāki JSPS audzēkņi izpildījuši praktiski maksimumu, izcīnot katrs trīs godalgas.

Nākamās sacensības mūsu peldētājiem būs 16. un 17. decembrī – JSPS Ziemassvētku sacensības. Tajās tiks apbalvoti JSPS labākie aizvadītajā gadā (vērtējot audzēkņu augstvērtīgākos rezultātus 2021. gadā pēc FINA punktu uzskaites sistēmas). Peldētāji arī cīnīsies par Arsena Miskarova, Agneses Ozoliņas un Jāņa Mistera kausu.

Latvijas junioru čempionāts peldēšanā 2021: komandu kopvērtējums