16.5 °C, 0.5 m/s, 93.1 %

Sākumlapa JaunumiSportsReinis Bērziņš olimpiskajā debijā izcīna 15. vietu
Reinis Bērziņš olimpiskajā debijā izcīna 15. vietu
09/02/2022

Jelgavas sporta kluba “Zemgale” šorttrekists, debitējot ziemas olimpiskajās spēlēs, 1500 metru distancē izcīnīja 15. vietu.

1500 metru distancē startēja 36 sportisti – sešos slidojumos pa sešiem katrā. Reinis Bērziņš slidoja trešajā skrējienā kopā ar sportistiem no Krievijas, Korejas, Kanādas, ASV un Japānas. Sākumā Reinis atradās slidojuma vidū, tad izvirzījās pirmajā pozīcijā, bet pēc sadursmes ar ASV sportistu, kurš apdzina mūsu šorttrekistu pa iekšmalu, atkrita uz pēdējo pozīciju. Tomēr tiesneši lēma amerikāņu sportistu diskvalificēt un Reini iecelt pusfinālā.

Pusfinālā iekļuva 21 sportists. Viņi startēja trīs skrējienos, pa septiņiem sportistiem katrā. Reinis startēja otrajā skrējienā septītajā starta pozīcijā. Finišējot ceturtajam, viņam izdevās iekļūt B finālā.

A finālā startēja desmit sportisti, B finālā – seši. Reinis B finālā finišēja piektais, kopvērtējumā savās debijas olimpiskajās spēlēs izcīnot 15. vietu.

Jāpiebilst, ka visātrākais skrējiens Reinim padevās pusfinālā, kad viņš finišēja 2:14,714 minūtēs. Tas sportistam ir jauns personīgais rekords. Ceturtdaļfinālā Reinis distanci veica 2:15,371 minūtē, savukārt B finālā – 2:18,499 minūtēs.

1500 metru distancē startēja divi Latvijas šorttrekisti. Otrs mūsu valsts pārstāvis Roberts Krūzbergs startēja pirmajā skrējienā, kurā finišēja piektais un pusfinālā neiekļuva.