Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā līdz 3. aprīlim var apskatīt izcilajai latviešu estrādes dziedātājai Norai Bumbierei veltītu izstādi, kurā apskatāmi mākslinieces skatuves tērpi, piemiņas lietas un fotogrāfijas. Dziedātājai 13.martā apritētu 75 gadi. Izstāde ir kā atgādinājums par jelgavnieces Noras īso, bet spožo slavas gājienu Latvijas kultūrā.
Kamerizstādes centrālie eksponāti ir mākslinieces māsas Māras Zustrupas muzejam jau iepriekš dāvinātie N.Bumbieres skatuves tērpi un citas piemiņas lietas. Arī šogad M.Zustrupa muzejam dāvājusi vēl vienu tērpu, kā arī fotogrāfijas un Noras Bumbieres fonda organizēto pasākumu afišas.
Nora Bumbiere (1947–1994) ir dzimusi jelgavniece, te izaugusi, skolā gājusi, agri sākusi darba gaitas. Meitenei bija laba balss, to ātri pamanīja, un Jelgavas kultūras nama skatuve bija Noras pirmā lielā skatuve. Visai drīz jauno dziedātāju var raksturot ar viņas vēlāk dziedātās dziesmas vārdiem: “Dzīve šķiet kā sapnis vien”, jo pēc tam, kad 60. gadu beigās viņu ievēroja Raimonds Pauls, karjera Rīgā strauji virzījās augšup. 70. gados Jelgavas meitene Nora jau bija kļuvusi par populārāko latviešu estrādes dziedātāju, kas guva arī starptautisku atzinību (Polijā, Vācijas Demokrātiskajā Republikā).
Par Noras Bumbieres un Viktora Lapčenoka duetu teikti tikai atzinīgi vārdi. Viņu dziedātās dziesmas joprojām palikušas cilvēku atmiņā.
Lai gan 80. gados un 90. gadu sākumā Nora Bumbiere turpina dziedāt (90. gadu sākumā arī duetā ar Viktoru Lapčenoku), viņa vairs nav slavas virsotnē. Tomēr šī žanra mūzikas eksperti joprojām Noru Bumbieri sauc par visu laiku labāko latviešu estrādes dziedātāju, bet jelgavnieki glabā Noras Bumbieres piemiņu un lepojas ar dziedātāju, kuras skatuves karjera sākās kā skaists sapnis prožektoru gaismā, un dzīve izdzisa strauji kā sapnis.
Jelgavā Noras Bumbieres piemiņa ir iemūžināta piemineklī (autors Kārlis Īle) pie Kultūras nama, dziedātājas māsa ir izveidojusi fondu, kas organizē jauno dziedātāju konkursu un koncertus.
No 1. marta muzeju apmeklētājiem nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, izņemot, lai piedalītos muzeja organizētos publiskos pasākumos (konferencēs, semināros, diskusijās, koncertos u.tml.).
Foto: Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs
Informācija sagatavota
Sabiedrisko attiecību pārvaldē