LLU Vides un būvzinātņu fakultāte aicina 12. klašu skolēnus kopā ar fakultātes mācībspēkiem un studentiem izzināt vairāku nozaru specifiku, piedaloties pirmajā Jauno ģeoinformātiķu un tālizpētes pētnieku skolā un jau tradicionālajā Jauno zemes ierīkotāju un mērnieku skolā. Nodarbības tajās ir bez maksas, vien nepieciešams iepriekš pieteikties, un to var izdarīt līdz 9. martam. Veiksmīgi izpildot praktiskos darbus, ir iespēja pretendēt uz budžeta vietu konkrētās LLU studiju programmās.
Pirmajā Jauno ģeoinformātiķu un tālizpētes pētnieku skolā aicināti piedalīties skolēni, kuriem interesē ģeoinformātika un tālizpēte, to pielietojumi lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, transporta loģistikā. Nodarbības plānots organizēt 12. martā, 26. martā un 9. aprīlī no pulksten 10 līdz pulksten 14 Vides un būvzinaātņu fakultātē un Jelgavas pils parkā. Nodarbības ir bez maksas.
Veiksmīgi izpildot praktiskos skolas uzdevumus, trīs uzdevumu veicēji iegūs iespēju studēt par valsts finansētajiem līdzekļiem profesionālā bakalaura studiju programmā “Ģeoinformātika un tālizpēte“, kurai 2022./2023. studiju gadā uzņemšana notiks pirmo reizi.
Katra nodarbība būs veltīta kādai no šādām tēmām: kartogrāfija, ģeogrāfiskās informācijas sistēmas, fotogrammetrija, datorgrafika, bezpilota gaisa kuģu (dronu) pielietošana ģeoinformātikā un tālizpētē, 3D modelēšana un printēšana.
Pieteikšanās Jauno ģeoinformātiķu un tālizpētes pētnieku skolai norisinās līdz 9. martam, aizpildot elektronisko pieteikšanās formu. Iepazīties ar nodarbību grafiku var, izmantojot šo saiti.
Savukārt tradicionālās Jauno zemes ierīkotāju un mērnieku skolas mērķis ir iepazīstināt 12. klases skolēnus par zemes izmatošanu, teritorijas projektēšanu un plānošanu, nekustamo īpašumu un tā vērtēšanu, mērniecības pamatiem un mērniecības instrumentiem, tāpat skolas dalībniekiem ir iespēja iegūt izpratni par profesionālā bakalaura studiju programmu “Zemes ierīcība un mērniecība“.
Nodarbības plānotas 12. martā, 26. martā un 9. aprīlī no pulksten 10 līdz 14 Vides un būvzinātņu fakultātē un Jelgavas pils parkā. Nodarbības ir bez maksas.
Tāpat arī, izpildot praktiskos skolas uzdevumus, trīs zinošākie uzdevumu veicēji iegūs iespēju studēt par valsts finansētajiem līdzekļiem profesionālā bakalaura studiju programmā “Zemes ierīcība un mērniecība”.
Skolas laikā katra nodarbība būs veltīta kādai no zemes ierīcības un mērniecības tēmām: zemes izmatošana, teritorijas plānošana, nekustamais īpašums un tā vērtēšana, mērniecības pamati, mērniecības instrumenti, bezpilota gaisa kuģu (dronu) pielietošana mērniecībā, 3D modelēšana un printēšana.
Pieteikšanās Jauno zemes ierīkotāju un mērnieku skolai norisināsies līdz 9. martam aizpildot elektronisko pieteikšanās formu. Ar nodarbību grafiku var iepazīties, izmantojot šo saiti.
Jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar Jauno ģeoinformātiķu un tālizpētes pētnieku skolas un Jauno zemes ierīkotāju un mērnieku skolas vadītāju Jolantu Luksu, rakstot e-pastu jolanta.luksa@llu.lv. Adrese: LLU Vides un būvzinātņu fakultāte, Zemes pārvaldības un ģeodēzijas katedra, 908. kabinets, Akadēmijas iela 19, Jelgava, LV-3001.
Foto un informācija: LLU