18.7 °C, 1.9 m/s, 91.3 %

Sākumlapa JaunumiSportsKluba “Shinri” mazie karatisti izcīna 17 medaļas
Kluba “Shinri” mazie karatisti izcīna 17 medaļas
30/11/2022

Nedēļas nogalē Ozolniekos norisinājās Zemgales reģiona karatē (pēc JKA noteikumiem) čempionāts bērniem līdz 13 gadu vecumam. Jelgavas kluba “Shinri” pārstāvji izcīnīja 17 medaļas un komandu kopvērtējumā ieguva 2. vietu.

Čempionātā piedalījās vairāk nekā 100 karatistu no Latvijas un Lietuvas klubiem. Sportisti, sacenšoties trīs disciplīnās – sumo, kata un kumite –, krāja punktus, pēc kuriem tika noteikts komandu vērtējums. Jelgavas klubs ar 36 punktiem kopvērtējumā ieņēma 2. vietu starp sešām komandām. Ļoti pārliecinoši – ar 147 punktiem – uzvarēja klubs “Katana” no Lietuvas, Šauļiem. 3. vietā ar 35 punktiem – Dobeles klubs “Ippon”.

Individuāli “Shinri” karatisti izcīnīja sešas zelta, septiņas sudraba un četras bronzas medaļas. Vislielākais medaļu birums mūsu sportistiem bija sumo – 14 medaļas. Kata rezultējās ar trīs medaļām, savukārt kumite “Shinri” karatistiem medaļu nav.

Visas sešas zelta medaļas tika izcīnītas sumo. 5–7 gadus veco bērnu grupā zelts Markum Ozolam svara kategorijā līdz 22 kilogramiem un Ralfam Klebaham svara kategorijā virs 27 kilogramiem. 8–9 gadus veco bērnu grupā uzvarēja Ralfs Sermovs svara kategorijā līdz 38 kilogramiem un Herta Lejāne svara kategorijā virs 30 kilogramiem. 10–11 gadus veco bērnu grupā uzvarēja Roberts Velps svara kategorijā līdz 32 kilogramiem un Arturs Krastiņš svara kategorijā virs 37 kilogramiem.

Sudrabu sumo 5–7 gadus veco bērnu grupā izcīnīja Everts Žeivots svara kategorijā virs 27 kilogramiem. 8–9 gadus veco bērnu grupā sudrabs Darenam Jakovickim svara kategorijā līdz 28 kilogramiem, Kārlim Jakovļevam svara kategorijā līdz 33 kilogramiem un Davidam Špakovam svara kategorijā virs 38 kilogramiem. 10–11 gadus veco bērnu grupā sudrabu izcīnīja Rūdolfs Hāze svara kategorijā virs 37 kilogramiem un Enija Luce open svara kategorijā. Kata 2. vietu izcīnīja Dzintras Dreska 8–9 gadus veco bērnu grupā.

Bronzu sumo izcīnīja Dzintars Dreska 8–9 gadus veco bērnu grupā svara kategorijā līdz 38 kilogramiem un Ieva Saliniece 8–9 gadus veco bērnu grupā svara kategorijā virs 30 kilogramiem. Savukārt kata bronzas medaļu izcīnīja Rūdolfs Hāze 11 gadus veco zēnu grupā un Timurs Fadejevs 12 gadus veco zēnu grupā.

Čempionātu rīkoja Jelgavas karatē klubs “Shinri”.