22.5 °C, 3.8 m/s, 56.7 %

Sākumlapa JaunumiSportsOptibet hokeja līga/ Latvijas čempionāts hokejā
Optibet hokeja līga/ Latvijas čempionāts hokejā
27/11/2017

Optibet Hokeja līgas (OHL) čempionātā svarīgu uzvaru 25.novembrī guva Jelgavas hokeja kluba “Zemgale/LLU” komanda, kas Jelgavas ledus hallē pārspēja vienu no turnīra līderiem hokeja klubu “Mogo”. Jelgavnieki izvirzījās vadībā jau spēles pirmajā trešdaļā ar divu vārtu pārsvaru un spēja to nosargāt līdz pat spēles izskaņai, uzvarot viesus ar rezultātu 3:1 (2:0; 0:0; 1:1). Vārtus mājinieku labā guva Emīls Potāpovs, Kristaps Millers un Lauris Rancevs.

HK “Zemgale/LLU” svarīga uzvara! Nākamā spēle trešdien, 29.novembrī!

Nākamo OHL regulārā čempionāta kārtas spēli HK “Zemgale/LLU” aizvadīs 29.novembrī Liepājā. Izbraukuma spēlē jelgavnieki tiksies ar vietējo HK “Liepāja/Optibet”. Spēles sākums pulksten 19.30.

HK “Zemgale/LLU” un HK “Mogo” vienības savā starpā Jelgavā tikās pirms mēneša, toreiz uzvaru pagarinājumā svinot valsts vicečempioniem “Mogo” hokejistiem. Jelgavnieki arī šoreiz jau mača sākumā apliecināja savu apņemību tikt pie punktiem, spēles pirmo trešdaļu aizvadot veiksmīgak nekā sāncenši.

“Zemgale/LLU” uzbruka vairāk un bīstamāk – jau sestajā spēles minūtē precīzi ripu vārtos raidīja Emīls Potāpovs (1:0). Arī turpinājumā veiksmīgāki bija jelgavnieki un 15.minūtē “Mogo” vārtsarga Henrija Anča atvairīto ripu vārtos pielaboja Kristaps Millers, laukuma saimnieku pārsvaru dubultojot (2:0). Viesiem pirmajā periodā tā arī neizdevās radīt spiedienu un laukuma saimnieku vārtiem, izdarot par desmit metieniem mazāk, nekā pretinieki.

Spēles otrajā periodā spēku samērs laukumā izlīdzinājās, taču vārtus joprojām biežāk apdraudēja laukuma saimnieki. Abas komandas otrajā cēlienā pelnīja daudz noraidījumu, ik pa laikam laukumā izceļoties arī asumiem. Šajā nervozā cīņā vārti mača otrajās divdesmit minūtēs netika gūti.

Trešajā trešdaļā “Mogo” centās lauzt cīņas gaitu, taču “Zemgale/LLU” uzmanīgi un prasmīgi spēlēja aizsardzībā, neļaujot reāli apdraudēt savus vārtus. Kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas nepilnas sešas minūtes, viesiem bedzot izdevās uzlauzt laukuma saimnieku cietoksni, kad burzmā vārtu priekšā ripu vārtos iestūma Juris Ziemiņš, panākot 2:1. Pusminūti vēlāk jelgavnieki palika skaitliskajā mazākumā pēc Rimanta Zeiļa noraidījuma un mājiniekiem nācās krietni piepūlēties, lai izturētu viesu sarīkoto uzbrukumu vilni.

Spēles pamatlaika izskaņā “Mogo” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču 32 sekundes pirms beigu signāla dabuja ripu savos vārtos – punktu “Zemgales/LLU” uzvarai ar metienu tukšajos vārtos pielika Lauris Rancevs – pelnīta “Zemgales/LLU” uzvara ar 3:1.

Zemgale/LLU – Mogo 3:1 (2:0, 0:0; 1:1)

Vārti: 05:21 Potāpovs (Legzdiņš) 1:0, 14:55 Millers (Bernhards, Kurņigins) 2:0, 54:11 Ziemiņš (Begovs, Siksnis) 2:1, 59:32 Rancevs (tukši vārti) 3:1

Soda minūtes: 14:36

Metieni: 39:28

Vārtsargi: Cimermanis – Ančs (57:52-59:28 tukši vārti).

TURNĪRA TABULA

Par OHL

Jaunajā OHL sezonā katra komanda kopumā aizvadīs 30 spēles regulārajā čempionātā, bet izslēgšanas mačos iekļūs četras labākās vienības, kas pusfinālā un finālā spēkosies līdz četrām uzvarām. Kā liecina LHF mājas lapā publicētā informācija, šī gadda čempionātā startēs sešas hokeja komandas: