Sākumlapa JaunumiSportsJelgavniekiem uzvara!
Jelgavniekiem uzvara!
06/04/2018

Jelgavniekiem uzvara! Otrā ceturtdaļfināla spēle 6.aprīlī!

Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas (LBL2) ceturtdaļfinālu ar uzvaru sākusi basketbola kluba “Jelgava/LLU” vienība, kas 4.aprīlī savā laukumā uzņēma Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) basketbolistus. Pēc četriem spraigiem spēles nogriežņiem, mājiniekiem izvedevās rīdziniekus pārspēt ar 93:77. Rezultatīvākais Jelgavas komandas rindās ar 27 punktiem šoreiz Jēkabs Rozītis.

LBL2 ceturtdaļfināla atbildes spēli abas komandas aizvadīs piektdien, 6.aprīlī pulksten 20.00 Hanzas vidusskolā Rīgā. Ja būs nepieciešama trešā spēle, tā tiks aizvadīta 8.aprīlī Jelgavā.

Ceturtdaļfinālā, pusfinālā un sērijā par 3.vietu uzvarētājus noskaidros sērijās līdz 2 uzvarām, finālā – līdz 3 uzvarām. Jelgavas un RSU komandu dueļa uzvarētājs pusfinālā tiksies ar BK “Gulbenes Buki” un “Kandava/Compar” pāra uzvarētāju.

Pēc 2.vietas izcīnīšanas LBL2 regulārajā sezonā BK “Jelgava/LLU” pārliecinoši pārvarēja izslēgšanas spēļu 1/8 fināla stadiju, abās spēlēs pret SC “Mēmele/Bauskas BJSS” tiekot līdz 100 gūto punktu atzīmei. Savukārt RSU komanda regulāro čempionātu noslēdza 7.vietā, 1/8 fināla pirmajā spēlē saskaroties ar sīvu “VEF skolas” pretestību (80:77). Otrajā spēlē jaunos vefiešus RSU basketbolistiem izdevās uzvarēt ar 24 punktu pārsvaru, tādā veidā nodrošinot sev vietu ceturtdaļfinālā.

Play-off spēli Jelgavas sporta hallē jelgavnieki sāka ar 7-0 izrāvienu, ar rezultatīviem metieniem izceļoties Uldim Feldmanim un Jēkabam Rozītim. 4.aprīļa spēles ievadā iekrātais pārsvars ļāva mājiniekiem pabeigt pirmo ceturtdaļu, atrodoties vadībā 21:18. Otrajā spēles nogrieznī, pateicoties Armanda un Rolanda Ginteru precizitātei, vadību pārņēma viesu basketbolisti. Ceturtdaļas vidū viesi izvirzījās vadībā ar deviņu punktu pārsvaru (41:32). Salvja Mētras un Kalvja Krūmiņa trīspunktnieki ātri vien sadeldēja sāncenšu pārsvaru, jelgavniekiem kārtējo reizi pierādot spēju ieslēgties mača gaitā. Abām komandām pagūstot pabūt vadībā, pirmās divdesmit minūtes noslēdzās neizšķirti (45:45).

Trešajā ceturtdaļā Gata Justoviča vadītā Jelgavas komanda, sakrāja sešu punktu pārsvaru. Ilgi palikt vadībā jelgavniekiem neizdevās, ceturtdaļas beigās atkal ļaujot viesiem nonākt spēles līderu lomā. Pirms ceturtās ceturtdaļas rezultāts uz tablo vēstīja 64:62 par labu RSU. Ceturtai desmitminūtei sākoties, divus trīspunktu metienus pēc kārtas iemeta Jēkabs Rozītis, panākot 70:66 “Jelgava/LLU” labā. Izšķirošajā spēles brīdī talkā J.Rozītīm punktu gūšanā nāca U.Feldmanis un S.Mētra, galotnē jelgavniekiem sasniedzot jau 16 punktu pārsvaru (93:77). Pieci “Jelgava/LLU” basketbolisti sakrāja vismaz 10 punktus, par rezultatīvāko ar 27 punktiem kļūstot Rozītim.

BK Jelgava/LLU – RSU 93:77 (21:18; 24:27; 17:19; 31:13)

BK Jelgava/LLU: Rozītis 27, Mētra 16, Feldmanis 15, Krūmiņš 15, Bērziņš 10, Justovičs 6, Bitītis 2, Neimanis 1, Kravinskis 1, Atelbauers, Sokolovs, Satovskis

Sērijā līdz divām uzvarām: 1-0

TURNĪRA TABULA

Uzziņai

Šajā LBL2 sezonā startē astoņpadsmit komandas, kuras piedalījās 2016./2017.gada sezonā: BK Jelgava, Valmiera Glass/ViA, BK Ķekava, BA Turība, Ogre/Kumho tyre-2, RSU, BK Mārupe, Limbažu OC, RSU, RTU, BK Saldus, Līvāni, Gulbenes Buki/BJSS, Ventspils Augstskola, Latvijas Universitāte/BS Rīga, BJBS Rīga/DSN, Madona/BJSS, VEF skola un BJBS Rīga/Rīdzene, kā arī LBL 3 uzvarētāji Bauskas BJSS/SC Mēmele, Valkas sporta internāta komanda (BK “Valka/Valga” fārmklubs) un BK Kandava.

Šogad Jelgavas basketbola klubs tiks pārstāvēts Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijā (LBL2), talantīgākie Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēkņi, galvenā trenera Vara Krūmiņa uzraudzībā, pieredzi krās Latvijas Jaunatnes basketbola līgā un Latvijas Basketbola līgas 3.divīzijā, bet sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības univeristāti (LLU) tiks nokomplektēta komanda dalībai Studentu līgā.

Par lielās Jelgavas basketbola komandas galveno treneri ir apstiprināts viens no pagājušas sezonas komandas līderiem – 30 gadus vecais saspēles vadītājs Gatis Justovičs, kuram tas būs jauns izaicinājums. Iepriekšējā Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas čempionāta sezonas finālsērijas ceturtajā spēlē BK “Jelgava/BJSS” (galvenais treneris Varis Krūmiņš) izbraukumā Valmierā ar 80:62 pārspēja “Valmiera Glass”/Vidzemes Augstskola, sērijā līdz 3 uzvarām uzvarot ar 3-1. Trešo vietu izcīnīja BK “Ķekava”.

Informācija: A.Birjuks, Sporta servisa centrs