Jelgavas tehnikumā 10. janvārī sācies otrais skolēnu uzņēmējspēju un jaunrades attīstīšanas pasākums “Biznesa nakts”. Skolēni 31 stundas laikā apgūs jaunas zināšanas, radīs savas biznesa idejas, produkta prototipus un prezentēs tos uzņēmējiem. Trīs dzīvotspējīgāko ideju autoru komandas katra saņems 300 eiro lielu naudas balvu.
Otrā “Biznesa nakts” pulcē 64 dalībniekus, kas pārstāv 15 izglītības iestādes, ne tikai no Jelgavas, bet Rīgas, Ozolniekiem, Tukuma, Saulkrastiem, Dobeles un Jelgavas novada. Pasākuma organizatori atzīst, ka dalībnieku skaits ir audzis gandrīz uz pusi, un pieaudzis arī pārstāvēto skolu skaits. Pērn piedalījās septiņu izglītības iestāžu audzēkņi, bet šogad jau skolēni no 15 skolām.
Jaunieši atzīst, ka iemesli, kāpēc viņi piedalās “Biznesa naktī” ir vairāki – dzirdējuši labas atsauksmes par pirmo “Biznesa nakti”, vēlas uzlabot savas prezentācijas prasmes, attīstīt spēju strādāt komandā, atrast jaunus domu biedrus, bet daudzi nākuši jau ar konkrētu mērķi – piedāvāt savu biznesa ideju. Viņu vidū arī 2019. gada “Biznesa nakts” uzvarētājkomandas dalībnieki Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 11. klases skolēni Uģis Pumpurs un Līva Pekarska. “Galvenā motivācija piedalīties – pagājušajā gadā gūtā vērtīgā pieredze. Mēs diennakts laikā iemācījāmies un pieredzējām tik daudz, jo īpaši vērtīgas bija tikšanās ar mentoriem, kuri deva vērtīgus padomus, mudināja uz lietām paskatīties no cita rakursa,” stāsta Līva un Uģis, norādot, ka šogad vēlas uzlabot savas prezentēšanas prasmes un viņiem jau ir piedāvājumā ideja par jaunu mobilo lietotni, ar kuras starpniecību cilvēki varētu pēc iespējas ātrāk atrast kādu, kurš viņiem steidzami palīdzētu, piemēram, no 5. stāva nonest ledusskapi, vai pie mājas nopļaut mauriņu.
Pirmo reizi “Biznesa naktī” piedalās Maija Runce no Jelgavas Valsts ģimnāzijas 11. klases un Ozolnieku vidusskolas 12. klases skolēns Matīss Zelmenis. “No skolasbiedriem dzirdēju ļoti labas atsauksmes par pagājušā gada pasākumu. Mani saista ekonomika un uzņēmējdarbība, tāpēc ceru šeit smelties jaunas zināšanas. Skolasbiedri augstu novērtēja tieši iespēju pirms idejas īstenošanas dzirdēt padomus no jomas profesionāļiem, ko un kā darīt labāk, vai ko tomēr nedarīt,” tā Maija.
Jaunieši darbu sāka ar iepazīšanās aktivitāti, kam sekoja vairākas nodarbības biznesa ideju ģenerēšanā, biznesa modelēšanā, prototipēšanā, prezentācijas prasmju pilnveidošanā, bet pēc tām viņi, balsojot noteiks desmit labākās idejas, kuras attīstīs līdz gatavam produktam. Jau šovakar jaunieši sāks darbu pie biznesa ideju skicēm, sava biznesa plāna un produkta prototipa izstrādes, ko rīt prezentēs žūrijai – pilsētas uzņēmējiem, kas noteiks, kurām no idejām ir lielākais biznesa potenciāls.
Lai dzimts radošas idejas un izdodas arī tās realizēt, jauniešiem šorīt vēlēja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, uzsverot: “Šis pasākums ir svarīgs mums, kā pilsētai, jo mūsu pilsētas devīze ir “Jelgavas – pilsēta izaugsmei” un svarīga loma tajā ir uzņēmējdarbībai, radošiem, uzņēmīgiem cilvēkiem, kuri spēj piedāvāt inovatīvas un ilgtspējīgas idejas. Lai prieks, ka esat kaut ko radījuši, motivē jūs darboties arī turpmāk.”
Trīs komandas, kurām visveiksmīgāk izdosies pārliecināt žūriju par savas idejas oriģinalitāti un dzīvotspēju, saņems naudas balvu 300 eiro apmērā, ko nodrošina Jelgavas uzņēmēji.
Pasākumu Jelgavā organizē Jāņa Bisenieka fonds sadarbībā ar Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociāciju, Jelgavas Biznesa inkubatoru un Jelgavas Izglītības pārvaldi.
Foto: Jelgavas pilsēta
Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē