6.2 °C, 2.9 m/s, 97.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaRadi jaunus dzejoļus vecās grāmatās
Radi jaunus dzejoļus vecās grāmatās
10/05/2020

Iedvesmojoties no pasaules bibliotēku un radošu personību rīkotām akcijām, Miezītes bibliotēka rīko blackout poetry jeb svītrojumu dzejas izaicinājumu, rosinot ikvienu radoši izpausties, radot dzejoļus no jau esošiem tekstiem, piemēram, izmantojot avīzes rakstus vai grāmatas lappuses. Radošos darbus bibliotēkas darbinieki aicina iesūtīt pa e-pastu vai Miezītes bibliotēkas “Facebook” lapā, lai jau laicīgi gatavotos septembrī gaidāmajām Dzejas dienām.

Bibliotēkā skaidro, ka šādi izaicinājumi esot populāri dažādu pasaules bibliotēku sociālajos tīklos, tādējādi aicinot uz radošām aktivitātēm savus lasītājus, taču Latvijā līdzīgas akcijas līdz šim nav notikušas. Bibliotēkas darbinieces nākušas klajā ar ideju aicināt uz radošām aktivitātēm gan Miezītes, gan pārējo Jelgavas bibliotēku lasītājus un ikvienu, kas vēlas šādā veidā izmēģināt savas spējas dzejas radīšanā no dažādiem tekstiem. Saņemtos darbus bibliotēkas speciālistes apkopos, lai septembrī, kad gaidāms Dzejas dienu pasākums, varētu sarīkot autoru lasījumus un, iespējams, arī izstādi.

 

Lai piedalītos Miezītes bibliotēkas rīkotajā svītrojumu dzejas izaicinājumā, ikviens aicināts uzmeklēt dažāda veida tekstus, piemēram, vecas avīzes, nederīgas grāmatas un dokumentus, ņemt talkā marķieri vai pildspalvu un apvilkt vārdus, kas veido dzejoli. Pārējie vārdi jāizsvītro, tādējādi radot jaunu dzeju. Savos darbos akcijas dalībnieki var izmantot arī “Jelgavas Vēstneša” numurus un rakstu slejas, iespējams, radot pat dzejas rindas par Jelgavu. Radošo dzejoļu autori darba rezultātu lūgti iemūžināt fotogrāfijā un nosūtīt to pa e-pastu miezite@biblioteka.jelgava.lv vai Miezītes bibliotēkas lapā sociālajā tīklā “Facebook”, kā arī dalīties ar savu veikumu, iedrošinot akcijā piedalīties citus. Iedvesmai tīmeklī pieejami daudzi blackout poetry piemēri, turklāt, izmantojot šo radošo tehniku, izdoti pat dzejas krājumi. Literatūrā svītrojumu dzeja pazīstama kopš 20. gadsimta vidus.

 

 

Foto: Inga Pizāne

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē