Sākumlapa JaunumiSportsFUTBOLA KLUBS “JELGAVA” LATVIJAS FUTBOLA VIRSLĪGĀ
FUTBOLA KLUBS “JELGAVA” LATVIJAS FUTBOLA VIRSLĪGĀ
28/04/2017

Jelgavniekiem svarīgi punkti! Nākamā spēle 30.aprīlī!

Futbola klubs “Jelgava” Rīgas Hanzas vidusskolas futbola laukumā aizvadīja “SynotTip” Latvijas futbola Virslīgas 5.kārtas spēli pret futbola skolas “Metta/LU” futbolistiem. Sekmīga spēle 21.aprīlī jelgavnieku rindās šoreiz Mārcim Ošam – divi gūti vārti spēles otrajā puslaikā. Rezultātā FK “Jelgava” svinēja uzvaru ar 3:1.

Nākamo Virslīgas kārtas spēli FK “Jelgava” futbolisti aizvadīs svētdien, 30.aprīlī pret FC “Riga”. Spēles sākums Zemgales Olimpiskajā centrā paredzēts pulksten 14.00.

Pirms aizvadītās spēles jelgavnieku galvenajam trenerim Aleksandru Kurtejanam nācās krietni palauzīt galvu, ko laist komandas sākumsastāvā, jo “Jelgavas” lazarete ir iespaidīga: Gļebs Kļuškins, Andrejs Kiriļins, Alans Siņeļņikovs un Rītis Leiļūga. Savukārt, jelgavnieku kapteinis Gints Freimanis pēc pēdējās psēles pret “Spartaku” izcieš trīs spēļu diskvalifikāciju.

21.aprīļa spēle iesākās ar studentu aktivitāti uzbrukumā, jelgavnieki vairāk bija spiesti aizsargāties. Divreiz kļūdījās “Jelgavas” vārtsargs Kaspars Ikstens, un, ja pirmo kļūdu Ņikita Ivanovs neizmantoja, tad otrā tika realizēta – šķietami nevainīgs Ingara Sarmja Stugļa uzsitiens uz jelgavnieku vārtiem beidzās ar vārtu guvumu. Arī turpinājumā krietni aktīvāki bija “mettieši”, kas itin bieži tika tuvu viesu soda laukumam un nekautrējās saspēlēties tā tuvumā. Bīstamu sitienu pa jelgavnieku vārtiem 22.minūtē izdarīja Adamu Abdullahi, kuru ar grūtībām atvairīja Ikstens. Vēl pēc desmit minūtēm vārtus rīdzinieku rindās varēja gūt Dāvis Indrāns, taču viņam sitienā pietrūka precizitātes.

“Jelgavas” uzbrukumi visbiežāk beidzās ar neprecīzām piespēlēm un centrējumiem, iniciatīvu vairākkārt uzņēmās Rafels Ledesma, taču arī viņam pirmajā puslaikā pietrūka precizitātes. Jāpiebilst, ka pirmo sitienu pa “Metta/LU” vārtiem mūsu futbolisti izdarīja vien pēc spēlētām 60 minūtēm. Pēc pirmā puslaika loģisks 0:1, vadībā mājinieki.

Pēc puslaika jelgavnieki pārņēma bumbas kontroli, taču joprojām ar grūtībām izdevās izveidot kādu bīstamu momentu. Arī 60. minūtē izdarītais Ledesmas centrējums nesolīja veiksmi, taču rupju kļūdu izejot no vārtiem izdarīja “Metta/LU” vārtsargs Dāvis Ošs, kurš neaizsniedzās līdz bumbai, kas deva iespēju ar galvu sist bumbu Razulim, kurš šo iespēju izmantoja un izlīdzināja rezultātu. Šie bija pirmie raženā lietuvieša vārti šajā sezonā. 76. minūtē studenti vēlreiz neveiksmīgi nospēlēja savā soda laukumā, ko izmantoja Mārcis Ošs, kurš izdarīja vāju, taču precīzu sitienu vārtu rāmī – bumba pieskārās kādam no «Metta/LU» spēlētājiem un šķērsoja vārtu līniju. Pēc izvirzīšanās vadībā viesi aktivizējās un aktīvi rīdziniekus presingoja. Mača 82. minūtē Ledesma vēlreiz lieliski centrēja un vēlreiz precīzi sita Ošs – 1:3. Atlikušajā laikā vārti vairs netika gūti.

Latvijas futbola Virslīga; 5. kārta

FS “Metta/LU” – FK “Jelgava” 1:2 (1:0)

Vārti: Stuglis 6’; Razulis 61’, Ošs 76’ 83’

Brīdinājumi: Stuglis, Fjodorovs, Šibas; Rafaļskis, Lazdiņš

FK “Jelgava”: Ikstens, Klimaševičs, Redjko (K), Ošs, Jaudzems (36’ Perepļotkins), Bakmazs, Lazdiņš, Rafaļskis, Grigarāvičs (76’ Kaubers), Ledesma (87’ Jermolajevs), Razulis

Uzziņai

Šogad Virslīgas čempionātā būs 28 spēles. Jelgavnieki vismaz pirmās divas mājas spēles aizvadīs Olaines stadionā, bet sezonu noslēgs 4.novembrī ar mājas spēli pret “RFS”, savukārt Eiropas līgas 1.kārtas pirmā spēle plānota 29.jūnijā.

FK “Jelgava” Latvijas Virslīgas kalendārs 2017.gada sezonā

• 30.aprīlī pulksten 18.00 – ZOC pret FC “Riga”
  • 7.maijā pulksten 17.30 – viesos pret “RFS”
  • 12.maijā pulksten 17.00 – viesos pret SK “Babīte/Dinamo”
  • 21.maijā pulksten 18.00 – viesos pret FK “Liepāja”
  • 27.maijā pulksten 16.00 – ZOC pret FK “Ventspils”
  • 2.jūnijā pulksten 17.30 – viesos pret FK “Spartaks”
  • 17.jūnijā pulksten 19.00 – ZOC pret FS “Metta/LU”
  • 22.jūnijā pulksten 19.30 – viesos pret FC “Riga”
  • 16.jūlijā pulksten 17.00 – ZOC pret “RFS”
  • 24.jūlijā pulksten 19.30 – ZOC pret SK “Babīte/Dinamo” (ja jelgavnieki iekļūst Eiropas līgas 3. kārtā, spēle notiks 9. augustā)
  • 31.jūlijā pulksten 19.00 – ZOC pret FK “Liepāja” (ja kāda no komandām iekļūst Eiropas līgas 3. kārtā, spēle notiks 13. septembrī)
  • 5.augustā pulksten 17.00 – viesos pret FK “Ventspils” (ja kāda no komandām iekļūst Eirokausu 3. kārtā, spēle notiks 6. augustā)
  • 13.augustā pulksten 16.00 – ZOC pret FK “Spartaks”
  • 20.augustā pulksten 17.00 – viesos pret FS “Metta/LU”