Sākumlapa JaunumiSportsFK “JELGAVA” LATVIJAS FUTBOLA VIRSLĪGĀ
FK “JELGAVA” LATVIJAS FUTBOLA VIRSLĪGĀ
29/05/2017

Jelgavniekiem svarīga uzvara! Nākamā spēle 2.jūnijā!

Jelgavas pilsētas svētku laikā, 27.maijā Zemgales olimpiskajā centrā (ZOC) tika aizvadīta “SynotTip” Latvijas futbola Virslīgas 10.kārtas spēle, kur pašmāju futbola klubs “Jelgava” ar rezultātu 1:0 (1:0) uzvarēja FK “Ventspils” futbolistus. Vienīgos vārtus jelgavnieki guva pēc komandas aizsarga Mārča Oša izpildīta sānu auta iemetiena, kas izrādījās negaidīts ventspilnieku vārtsargam Maksimam Uvarenko.

Nākamo Virslīgas kāsrtas spēli FK “Jelgava” komanda aizvadīs piektdien, 2.jūnijā viesos pret Jūrmalas “Spartaks”. Spēles sākums pulksten 17.30.

Jelgavas pilsētas svētku ietvaros notiekošais mačs bija īpašs – abas komandas laukumā devās pie mūzikālās apvienības “Gapoljeri” raītās kluba himnas “Aļņa sirds”. Drošsirdība un neatlaidība noteikti bija tās īpašības, kuras Jelgavas futbolistiem bija jāpierāda, jo komandas soliņš ar katru dienu paliek arvien īsāks. Savainotajiem Artim Lazdiņam, Alanam Siņelņikovam pievienojušies arī visi uzbrucēji – Oļegs Malašenoks un Ēvalds Razulis, kā arī komandas kapteinis – Gints Freimanis. Tas vien nozīmēja, ka jelgavnieku rindās otro maču sākumsastāvā uzsāka jaunais aizsargs Oskars Deaks.

Šajā sezonā FK “Jelgava” ar futbola spēlēšanu nevedas, to ir atzinuši gan Latvijas futbola eksperti, gan paši futbolisti. Lai vai kā, tomēr iekrātie punkti Virslīgā tomēr joprojām ļauj jelgavniekus uzskatīt par pamatotiem pretendentiem uz medaļām. Arī ventspilnieki šajā mačā nespīdēja ar radošumu uzbrukumā – abas komandas ļoti reti spēja tikt pie sitieniem. Mača 18. minūtē pirmo sitienu pa Kaspara Ikstena sargātajiem vārtiem izdarīja Eduards Tīdenbergs, taču tas nebija precīzs, savukārt 23. minūtē traģikomiska epizode bija jau pretējā laukuma pusē, kad, cīnoties par bumbu, vārtu stabā ar galvu ietriecās jelgavnieku uzbrucējs Kevins Kaubers. Pēc brīža viņa vietā laukumā devās Mindaugs Grigarāvičs. Arī vienīgie vārti pirmajā puslaikā tika gūti komiskā veidā – sāna autu tālu raidīja Mārcis Ošs, līdz bumbai neaizsniedzās gan Valērijs Redjko, gan “Ventspils” aizsargi, un tā iespurdza tieši starp kājām ventspilnieku vārtsargam – tieši vārtos.

Arī pēc puslaika pārtraukuma nedaudz vairāk ar bumbu darbojās kurzemnieki, taču viņu uzbrukumos trūka gan meistarības, gan vēl virkne laba futbola spēlēšanai nepieciešamās iemaņas. Jelgavnieki šajā ziņā arī nepārsteidza – spēlēja droši aizsardzībā, bet uzbrukumā centās izmantot jau labi zināmos ieročus – Oša tālos auta metienus un Rafaela Ledesmas individuālās spējas momentu radīšanā. 78. minūtē gan rezultāts varēja kļūt neizšķirts, kad viesi ātrā pretuzbrukumā bija tikuši līdz jelgavnieku soda laukumam, taču Tosins Aiguns nespēja bumbu raidīt vārtu rāmī.

SynotTip Latvijas futbola Virslīga; 10. kārta

FK “Jelgava” – FK “Ventspils” 1:0 (1:0)

Vārti: Uvarenko (s.v.) 43′

Brīdinājumi: Koļesovs, Uvarenko, Žuļevs

FK “Jelgava”: Ikstens, Deaks (91’ Minkevičs), Redjko (K), Ošs, Perepļotkins, Klimašēvičs, Bakmazs, Rafaļskis, Jaudzems (88’ Kiriļins), Ledesma, Kaubers (24’ Grigarāvičs)

Uzziņai

Šogad Virslīgas čempionātā būs 28 spēles. Jelgavnieki vismaz pirmās divas mājas spēles aizvadīs Olaines stadionā, bet sezonu noslēgs 4.novembrī ar mājas spēli pret “RFS”, savukārt Eiropas līgas 1.kārtas pirmā spēle plānota 29.jūnijā.

FK “Jelgava” Latvijas Virslīgas kalendārs 2017.gada sezona

• 2.jūnijā pulksten 17.30 – viesos pret FK “Spartaks”
  • 17.jūnijā pulksten 19.00 – ZOC pret FS “Metta/LU”
  • 22.jūnijā pulksten 19.30 – viesos pret FC “Riga”
  • 16.jūlijā pulksten 17.00 – ZOC pret “RFS”
  • 24.jūlijā pulksten 19.30 – ZOC pret SK “Babīte/Dinamo” (ja jelgavnieki iekļūst Eiropas līgas 3. kārtā, spēle notiks 9. augustā)
  • 31.jūlijā pulksten 19.00 – ZOC pret FK “Liepāja” (ja kāda no komandām iekļūst Eiropas līgas 3. kārtā, spēle notiks 13. septembrī)
  • 5.augustā pulksten 17.00 – viesos pret FK “Ventspils” (ja kāda no komandām iekļūst Eirokausu 3. kārtā, spēle notiks 6. augustā)
  • 13.augustā pulksten 16.00 – ZOC pret FK “Spartaks”
  • 20.augustā pulksten 17.00 – viesos pret FS “Metta/LU”