Darbu Jelgavā, Krišjāņa Barona ielā 40, sākusi sporta deju studija «dejovisi.lv». Jaunajā studijā izveidotas piecas zāles – lielā zāle, deju zāle, horeogrāfijas zāle un divas zāles individuālajām nodarbībām. Studijā apgūt ritmiku, valsi, čačača, fokstrotu, džaivu un citas sporta dejas gaidīti bērni jau no trīs gadu vecuma, kā arī pieaugušie.
Ritma Gaidamoviča
Deju studija atvērta Jelgavas Mašīnbūves rūpnīcas telpās, un šobrīd jau te notiek nodarbības. Proti, studijā «dejovisi.lv» mājas radis sporta deju klubs «Lielupe», kas līdz šim strādāja Jelgavas novada Staļģenē. «Sporta dejas pasniedzu 20 gadus, un līdz šim mūsu bāze bija Jaunsvirlaukas pagastā. Vadīju nodarbības arī Ozolniekos, Spīdolas ģimnāzijā, taču ir apgrūtinoši, ka dejotāji tā izkaisīti, turklāt liela daļa no viņiem ir tieši jelgavnieki. Nesen man bija dejotāju nometni ar 36 dalībniekiem, un 30 no viņiem bija no Jelgavas. Tāpēc radās vajadzība pēc studijas Jelgavā, kas gan pilsētas, gan arī novada bērniem ir vieglāk sasniedzama,» stāsta studijas pasniedzēja, kluba «Lielupe» vadītāja, Latvijas Sporta deju federācijas prezidija locekle, Ilona Freimane. Viņa uzsver, ka studijā vēlas audzināt profesionālus sporta deju dejotājus, kuri varētu startēt dažāda ranga sporta deju sacensībās. «Pamats jau mums ir – ap 50 sporta deju kluba «Lielupe» dejotāju. Klubs pastāv jau 17 gadus, un izaudzināts ne viens vien Latvijas čempions sporta dejās, arī starptautisku sacensību finālisti. Ticu, ka Jelgavā ir vēl daudz bērnu un jauniešu, kuri vēlas sevi apliecināt sporta dejās,» saka I.Freimane.
Sambu, čačača, džaivu pasniedz Latvijas čempioni sporta dejās
Studijā gaidīti bērni no trīs gadu vecuma. Pašiem mazākajiem – trīs un četrus gadus veciem bērniem – tiek piedāvātas ritmikas nodarbības, piecgadniekiem – lēnais valsis un čačača, bet skolēniem no 1. klases – standarta dejas (lēnais valsis, tango, Vīnes valsis, fokstrots, kviksteps) un Latīņamerikas dejas (samba, čačača, rumba, pasodoble, džaivs). «Jo īpaši gaidām pirmklasniekus, kuri vēlas radoši aizpildīt pēcpusdienas, tāpat arī vecāko klašu audzēkņus. Galvenais noteikums – ir jāgrib dejot. Savā praksē esmu vairākkārt pārliecinājusies, ka dejot var iemācīt jebkuram,» tā I.Freimane. Tāpat dažādas dejas var apgūt arī pieaugušie, tā labi pavadot brīvo laiku. «Deja ir lieliska relaksācija, un aicinu pieaugušos to izbaudīt,» tā I.Freimane, piebilstot, ka studijā pāriem piedāvā sagatavot arī kāzu deju.
Viņa uzsver, ka studijas viens no trumpjiem ir profesionāli pedagogi, kuri paši ir daudzkārtēji Latvijas čempioni sporta dejās, un pasniedzēji, kuri palīdzējuši tikt līdz šiem sasniegumiem. Studijā strādā četri pedagogi: galvenā trenere ir I.Freimane, kuras pārziņā ir augstākas klases dejotāji un iesācēji, ritmikas nodarbības vada profesionāla deju pedagoģe Alīna Ankudoviča, horeogrāfiju – Latvijas čempione sporta dejās Žaklīna Sola, bet Latīņamerikas dejas pasniegs daudzkārtējs Latvijas čempions sporta dejās, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas 3. kursa students, topošais pedagogs, I.Freimanes dēls, Artūrs Freimanis. I.Freimane piebilst, ka reizi mēnesī iecerēts rīkot arī nodarbības ar viespedagogiem, Latvijā atzītiem profesionāļiem.
Sporta dejas pilsētā atgūst otro elpu
Jelgavā deju nodarbību piedāvājums ir plašs, bet uz jautājumu, vai konkurence neuztrauc, I.Freimane atzīst, ka ne, jo sporta deju kustība šobrīd pilsētā ir pieklususi un var teikt, ka līdz ar studijas atvēršanu iegūs jaunu elpu. «Savulaik Jelgavā ar labiem panākumiem darbojās Aijas Rogas, kuru varam saukt par sporta deju patronesi, sporta deju skola «Liesmiņa», taču līdz ar viņas aiziešanu aizsaulē sporta dejas Jelgavā pieklusa,» saka I.Freimane, piebilstot, ka vēlas, lai bērni studijā justos kā mājās.
SIA «Nāc dejot», kas dibinājusi studiju «dejovisi.lv», valdes loceklis Mārtiņš Ramiņš, kura dēls ar labiem panākumiem dejo «Lielupē», atzīst, ka mērķi ir tālejoši un ir vēlme izveidot ne tikai lielāko sporta deju skolu Jelgavā, bet arī Zemgalē un varbūt Latvijā. «Mēs gribam, lai Jelgavā notiek arī starptautiska līmeņa sporta deju sacensības, un šobrīd jau zinām, ka pirmās lielās sporta deju sacensības Zemgales Olimpiskajā centrā notiks 15. maijā,» tā M.Ramiņš.
Deju kurpes – no 35 eiro
Jaunajā studijā izveidotas piecas zāles – lielā zāle, deju zāle, horeogrāfijas zāle un divas zāles individuālajām nodarbībām. Lielākā zāle ir 135 kvadrātmetrus plaša. M.Ramiņš gan piebilst, ka sarunās ar ēku saimnieku izskatīta iespēja iegūt vēl papildu telpas, jo Mašīnbūves rūpnīcas ēkā ir arī 1000 kvadrātmetrus liela zāle. Šobrīd studijas telpu sakārtošanā ieguldīti 10 tūkstoši eiro.
Gan trenere, gan valdes loceklis nenoliedz, ka sporta dejas nav lēta nodarbošanās. M.Ramiņš, kura dēls jau piecus gadus dejo sporta dejas, lēš, ka būtiskākais ieguldījums sākumā ir deju kurpes, kas maksā, sākot no 35 eiro, bet profesionālākas – jau no 70 eiro. «Tērps bērnam līdz 5. klasei ir balts krekls un melnas bikses, un ar vienām kurpēm iztiek gadu,» stāsta I.Freimane, piebilstot, ka vecākajās klasēs tērpa šūšana sacensībām gan izmaksā dārgāk. Nodarbību maksa sporta izlases grupai trīs reizes nedēļā pa pusotrai stundai un 45 minūšu horeogrāfijas nodarbība mēnesī maksā 30 eiro; iesācējiem divas nodarbības nedēļā izmaksā 20 eiro mēnesī; bērniem ar pieredzi divas nodarbības nedēļā plus horeogrāfija – 25 eiro mēnesī; ritmika mazākajiem divas reizes nedēļā – 20 eiro mēnesī; individuālie treniņi – 9 eiro par nodarbību. Pieteikties deju skolai iespējams mājas lapā dejovisi.lv, kā arī pa e-pastu info@dejovisi.lv.
Foto: Ivars Veiliņš