Jelgavas skrējēja Anastasija Geraseva pēc smagas traumas atgriezusies trasē un aizvadījusi pirmo pusmaratonu. Tādu pašu distanci viņa plāno skriet Jelgavas nakts pusmaratonā, kas notiks 11. jūlijā, bet par savu šīs sezonas mērķi viņa izvirzījusi maratona distances noskriešanu.
Ilze Knusle-Jankevica
Anastasija portālam www.jelgavasvestnesis.lv stāsta, ka pagājušajā svētdienā piedalījās Ventspils Piedzīvojumu parka pusmaratonā, kur startēja Nike tautas skrējienā 10,55 kilometru distancē. «Var pateikt, ka tā ir mana atgriešanās. Februāra beigās guvu traumu – celis izlēca uz citu pusi un plīsa saites. Divus mēnešus vispār neskrēju, netrenējos, bet tagad jau viss labi, esmu atsākusi trenēties,» stāsta sportiste. Ventspilī viņa savā vecuma grupā izcīnīja 2. vietu ar rezultātu 48:53 minūtes. Uzvarētāja finišēja pēc 48:44 minūtēm. Šajā vecuma grupā piedalījās deviņas skrējējas.
Anastasija teic, ka jūt, kā pēc traumas ar katru dienu atgriežas ātrums, skriet kļūst vieglāk. «Domāju, ka drīz būšu formā,» norāda sportiste, piebilstot, ka plāno startēt arī Jelgavas nakts pusmaratonā, kas notiks 11. jūlijā. Arī tajā viņa domā skriet 10 kilometru distanci. Viņa ir apņēmības pilna nostartēt visos atlikušajos maratona «Skrien Latvija» posmos, lai sagatavotos savam šīs sezonas lielākajam izaicinājumam – Tartu maratonam 3. oktobrī. «Gribētos labot Latvijas nacionālo rekordu U-18 grupā,» nosaka meitene.
Foto: no JV arhīva