Jelgavas Amatu vidusskola šonedēļ uzņem ciemiņus no Turcijas. Skolā ieradušies 16 pavāru specialitātes pasniedzēji no dažādām profesionālajām skolām Turcijā, lai tuvāk iepazītu latviešu virtuvi. Īpaši viņus interesē saldie ēdieni, kuru receptes grasās iemācīt arī saviem audzēkņiem. Šodien turku kolēģi kopā ar Amatu skolas pasniedzējiem gatavoja rupjmaizes kārtojumu.
Ritma Gaidamoviča
Jelgavas Amatu vidusskolas direktore Edīte Bišere stāsta, ka sadarbība ar turku kolēģiem sākusies jau pirms diviem gadiem, kad viņi pirmo reizi ieradās Jelgavā, lai klātienē iepazītos ar Jelgavas Amatu vidusskolu. Bet nu kolēģi ieradušies Jelgavā, lai smeltos praktiskās iemaņas. Draugi no Turcijas Jelgavā uzturēsies vēl visu nākamo nedēļu.
«Jelgavas Amatu vidusskola ir pazīstama starptautiskajā skolu tīklā, sadarbojusies ar daudzām skolām, un dzirdētas labas atsauksmes, kas radīja drošības sajūtu arī mums,» stāsta Turcijas delegācijas vadītājs Pieaugušo izglītības centra direktora vietnieks, kurš atbild par profesionālo skolu pedagogu tālākizglītību, Murats Akars, atzinīgi novērtējot to, cik Amatu vidusskola ir atvērta citām kultūrām un izprot tās.
Delegācijas vadītājs uzsver, ka šī brauciena mērķis ir tuvāk iepazīt latviešu kultūru, ikdienas dzīvi, kā šeit skolās strādā, paradumus un, protams, uzzināt ko vairāk par latviešu tradicionālo virtuvi, par ēdieniem, ko mēs gatavojam, tostarp konditorejas izstrādājumiem. Jo īpaši viņus interesē dažādi latviešu saldie ēdieni. Brīdī, kad portāls www.jelgavasvestnesis.lv viesojās Jelgavas Amatu vidusskolas mācību virtuvē, turku kolēģi bija pagatavojuši latviešu tradicionālo rupjmaizes kārtojumu un gatavojās tā degustēšanai. Vēl līdz šim viņi gatavojuši arī atsevišķus konditorejas izstrādājumus.
Paredzēts, ka rīt turki Amatu vidusskolas pārstāvjus iepazīstinās ar turku ēdieniem, pagatavojot tos uz vietas, bet pirmdien vadīs turku saldumu gatavošanas meistarklasi.
«Pavērojot šo dažu dienu darbu, redzu, ka mums ir gan daudz kas kopīgs, gan arī atšķirīgs. Piemēram, tāds mazs kultūršoks mums bija siļķe. Mēs tomēr Turcijā visu ēdam apstrādātu, bet vakar mums piedāvāja sālītu siļķi. Tiesa, tikai atsevišķi mani kolēģi to pagaršoja,» tā M.Akars, atzinīgi novērtējot skolas materiālo bāzi, jo šeit esot viss darbam nepieciešamais, lai varētu pilnvērtīgi strādāt.
Viņš lēš, ka šeit iemācītās receptes noteikti tiks aprobētas mācību procesā arī Turcijā.
Foto: Raitis Supe