«100 dienas – politiķiem tas parasti ir pirmais nozīmīgais atskaites punkts. Kāpēc lai tas nebūtu pietiekami nozīmīgs arī mūsu pirmklasniekiem?» uzskata Jelgavas 4. sākumskolas direktores vietniece izglītības jomā Aija Kuķalka. Šodien jaunākie skolēni pirmās 100 skolā pavadītās mācību dienas svin ar atjautības uzdevumiem, dziesmām, spēlēm un rotaļām.
Ligita Vaita
4. sākumskolā mācās 181 pirmklasnieks kopā sešās klasēs, un šodien viņiem visiem ir svētki – tiek svinēta 100. mācību diena skolā. «Skolā ir forši, man šeit patīk! Es jau pirms tam mācēju lasīt un nedaudz rakstīt, bet tagad esmu iemācījies vēl daudz jauna,» stāsta pirmklasnieks Mārtiņš, kuram pirmās 100 dienas skolā jau liekas daudz. Viņam gan nepiekrīt klasesbiedrs Dans, kurš zina, ka skolā būs vēl daudz simto dienu, taču vai tās vienmēr tiks svinētas, viņš vēl nezina. «Man patīk skolā. Vislabāk jau sporta stundās, kad var spēlēt visādas spēles,» tā Dans.
A.Kuķalka stāsta, ka 100. skolas dienas svinības skolā vēl ir nepastāvīga tradīcija. «Pirmoreiz to organizējām ar skolēniem, kuri pašlaik mācās jau 9. klasē. Taču ne katru gadu mums notiek šie svētki,» tā skolas direktores vietniece. Viņa skaidro, ka šī ir kā alternatīva savulaik populārajiem Ābecīšu svētkiem. «Kādreiz šis pirmais nozīmīgais posms noslēdzās ar to, ka tika «izstudēta» ābece, bet tagad skola un 1. klase vairs nav pirmais brīdis, kad bērns sastopas ar ābeci un burtiem. Tāpēc mums šķiet, ka svinēt pirmās 100 skolas dienas – tā ir alternatīva Ābecīšu svētkiem,» par tradīciju stāsta A.Kuķalka.
Šodien pirmklasniekiem paredzēta jautra diena – viņiem noorganizēti dažādi uzdevumi, rotaļas un spēles, lai parādītu, ka ar burtiem un skaitļiem viņi sastopas ik uz soļa, pat ja par to nedomā. Piemēram, vienā no darbnīcām, skolēniem jāsaskaita simts pupas, saspraudes, lapas vai pat centi, kas nu kuram sagatavots. Savukārt citos posmos bērniem jāatpazīst dažādi pasaku tēli, jāmin mīklas un jāatšifrē burtu un skaitļu kombinācijas. Bet, lai diena noslēgtos jautri, vēlāk atkal visi skolas pirmklasnieki satiksies, lai pārrunātu dienas laikā piedzīvoto un kopīgi ietu rotaļās.
Foto: Raitis Supe