Brīvdienās Salaspilī risinājās Latvijas čempionāts pieaugušajiem brīvajā cīņā. Tajā čempiona titulu, debitējot pieaugušo kategorijā, izcīnīja Jelgavas cīņas kluba «Milons» audzēknis Alberts Jurčenko.
Ilze Knusle-Jankevica
Kluba vadītājs un treneris Vladimirs Smirnovs norāda, ka Alberts startēja svara kategorijā līdz 74 kilogramiem un viņam bija paredzētas četras cīņas. «Pirmajā cīņā Alberta pretinieks izgāja uz paklāja, bet tomēr nolēma necīnīties. Pārējās trīs cīņās Alberts ļoti ātri un ļoti pārliecinoši pieveica visus savus pretiniekus – ar 10:0 pirmajā periodā,» stāsta treneris, piebilstot, ka cīņā ir divi periodi pa trīs minūtēm, bet Albertam, lai pieveiktu pretiniekus, bija nepieciešama viena pusotra minūte.
Šobrīd Albertam ir 17 gadi (jūnijā paliks 18), un šovasar viņš vēl startēs junioru kategorijā – jūnijā Eiropas čempionāts, augustā pasaules čempionāts. «Manuprāt, viņam vēl nevajadzētu startēt pieaugušo čempionātos, bet to izlemsim kopā ar federāciju,» tā treneris.
Sudraba medaļu sieviešu grupā izcīnīja «Milona» pārstāve Diāna Dzaseževa, kurai šobrīd ir 15 gadi. Viņa svara kategorijā līdz 48 kilogramiem aizvadīja trīs cīņas. «Pirmajā cīņā Diāna ar 10:0 pieveica sportisti no Krāslavas, otrajā nolika uz lāpstiņām Daugavpils cīkstoni, bet trešajā zaudēja sportistei no Daugmales,» stāsta treneris, piebilstot, ka Daugmales cīkstonei ir 23 gadi.
Jāpiebilst, ka bronzas medaļu izcīnīja arī Jelgavas Cīņas sporta veidu centra treneris Ņikita Petrovs svara kategorijā līdz 125 kilogramiem.
Foto: no kluba «Milons» arhīva