Pilsēta Pašvaldība Viesiem Uzņēmējdarbība
Vārda dienas:Justs, Skaidra, Skaidrīte
Latviski English По-русски Teksta versija Mainīt teksta izmēru
Otrdiena, 28. februāris
19:19
Aktualitātes pašvaldībā RSS
draugiem.lvtwitter.comfacebook.com
No jaunā gada suņiem jābūt čipotiem 27.12.2016. 09:42 drukāt
Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs
1. janvārī spēkā stāsies norma, kas paredz, ka suņiem, vecākiem par sešiem mēnešiem, jābūt čipotiem un reģistrētiem vienotajā datu bāzē. Jelgavā uz 27. decembri reģistrēti vien 2008 suņi.

Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtību nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr.491 “Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība”. Suņa čipošanu veic veterinārārsts, kurš arī par papildu samaksu datus reģistrē datubāzē. To var izdarīt arī suņa īpašnieks Lauksaimniecības datu centrā, maksājot par pakalpojumu 3,50 eiro. Jāuzsver, ka suņa apzīmēšana ar mikroshēmu ir pabeigta tikai tad, kad tas ir reģistrēts datubāzē.

Jelgavas Pilsētas pašvaldības policija iegādājusies speciālas ierīces datu nolasīšanai no čipa. Tas ļaus efektīvāk risināt klaiņojošo suņu problēmu, kā arī saukt pie atbildības dzīvnieku saimniekus gadījumos, ja tiks konstatēti kādi ar suņu turēšanu saistīti pārkāpumi.

Sods par suņa nereģistrēšanu fiziskai personai ir 7 – 210 eiro (atkārtoti: 210 – 350 eiro), juridiskai personai ir 15 – 350 eiro (atkārtoti: 350 – 700 eiro).  
 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē
Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!


 
www.jelgava.lv © 2002-2017, Izstrādājis SIA DatorCentrs