Pilsēta Pašvaldība Viesiem Uzņēmējdarbība
Vārda dienas:Andra, Līva, Līvija
Latviski English По-русски Pilnā versija Mainīt teksta izmēru
Pirmdiena, 27. februāris
15:57
Aktualitātes pašvaldībā RSS
Asfaltēto ielu uzturēšana ziemā un pavasarī (23.02.2017.) Komentēt
Jelgavā ir 366 ielas ar kopgarumu 270 kilometri, un asfaltēta seguma ielu uzturēšanai mainīgos laikapstākļos, ziemas un pavasara sezonā, bedrīšu labošanai tiek izmantots aukstais asfaltbetons. Iestāde “Pilsētsaimniecība” informē, ka šī tehnoloģija novērš avārijas bedres un nodrošina drošu satiksmi līdz brīdim, kad laikapstākļi ļaus veikt bedrīšu remontu ar karsto asfaltbetonu. Masveida bedrīšu remonts ar karsto asfaltbetonu uzsāksies, kad vidējā diennakts gaisa temperatūra būs virs +10 grādiem.
Samazina NĪN dārza mājām, kur neviens nav deklarēts (23.02.2017.) Komentēt
Ceturtdien Jelgavas domes sēdē grozīti pagājušajā gadā apstiprinātie pašvaldības saistošie noteikumi par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanu Jelgavā, kas paredzēja no šā gada piemērot paaugstinātu nodokļa likmi – 1,5 procentu apmērā no kadastrālās vērtības – īpašumiem, kuros neviens nav deklarēts. Grozījumi paredz no paaugstinātās nodokļa likmes atbrīvot dārza māju (vasarnīcu) īpašniekus, kurās neviens nav deklarēts uz šā gada 1. janvāri.
Pašvaldība turpina atbalstīt daudzdzīvokļu māju pagalmu labiekārtošanu (23.02.2017.) Komentēt
Turpinot Jelgavas pilsētas pašvaldības iniciatīvu, arī šogad daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieki aicināti pieteikties uz līdzfinansējumu pagalmu labiekārtošanai. Pieteikumu līdzfinansējuma saņemšanai var iesniegt Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē „Pilsētsaimniecība” līdz 15. jūnijam.
Ierobežos satiksmi Palīdzības ielā (21.02.2017.) Komentēt
Periodā no 22.februāra pulksten 8 līdz 10.martam pulksten 17 būvdarbu laikā būs ierobežota satiksme posmā no Palīdzības ielas 6 līdz Sporta ielai 3C. Minētajā posmā tiks veikti elektromontāžas būvdarbi, ievērojot saskaņotās Satiksmes organizācijas shēmas.
Grants seguma ielu uzturēšana atkušņa periodā (20.02.2017.) Komentēt
Iestājoties atkusnim ziemas un pavasara periodos, kad diennakts vidējā temperatūra ir no 00C līdz +50C, grants seguma ielās uz brauktuves var sākt veidoties izskalojumi un bedres, jo, seguma virskārtai atkūstot, grants segas konstrukcija pārmitrinās un zaudē savu nestspēju.
Akceptē būvniecības ieceri ar papildus prasībām un nosacījumiem (17.02.2017.) Komentēt (2)
17. februārī Jelgavas pilsētas Būvvalde izdevusi būvatļauju SIA “Auras centrs” iecerei būvēt tirdzniecības ēku Cukura ielā 2, Jelgavā. Būvatļaujā iestrādātas papildu prasības, kas jāņem vērā, izstrādājot būvprojektu. Būvniecības ieceri pašvaldībā izskatīšanai iesniedza zemes īpašnieks SIA “Auras centrs”. Iesniegtais būvniecības ieceres risinājums tika atzīts par labāko investora un Latvijas arhitektu savienības organizētajā metu konkursā. Konkursam tika pieteikti un izvērtēti seši arhitektu priekšlikumi tirdzniecības ēkas arhitektoniskajam risinājumam, no kuriem par labāko atzīts arhitektu Lauderu priekšlikums.
Pārbūvēs pēdējo nerekonstruēto slimnīcas daļu (17.02.2017.) Komentēt
Ar tehniskā projekta izstrādi noslēgušies sagatavošanās darbi Jelgavas pilsētas slimnīcas C korpusa rekonstrukcijai. Atšķirībā no pārējiem slimnīcas korpusiem šajā nav palātu – tās galvenokārt ir izmeklējumu telpas, kas aprīkotas ar stacionāru aparatūru, tādēļ lielākais izaicinājums gan personālam, gan pacientiem būs slimnīcas Uzņemšanas nodaļas rekonstrukcija.
Īpašnieks savu noklīdušo dzīvnieku var meklēt patversmē (16.02.2017.) Komentēt
Ja noklīdis suns vai kaķis, dzīvnieka izķeršanu un nogādāšanu dzīvnieku patversmē organizē iestāde “Pilsētsaimniecība”. Īpašnieks savu mīluli var izņemt LLU VMF mazo dzīvnieku patversmē, Kristapa Helmaņa iela 8. Izdevumus par dzīvnieka izķeršanu un nogādi patversmē dzīvnieka īpašnieks atlīdzina “Pilsētsaimniecībai”, savukārt izdevumus par īslaicīgu izmitināšanu un aprūpi – LLU Veterinārmedicīnas fakultātes Klīniskam institūtam.
Detālplānojuma projekta publiskā apspriešana īpašumam 4.līnijā 58A (13.02.2017.) Komentēt
Saskaņā ar Jelgavas pilsētas domes administrācijas 2017.gada 6.februāra lēmumu Nr.2-26.3/575 tiek nodots publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai detālplānojuma grozījumu projekts nekustamajam īpašumam 4.līnijā 58A, Jelgavā. Publiskās apspriešana termiņš noteikts no 13.februāra līdz 6.martam.
Publiskā apspriešana detālplānojumam Lielā iela 41A un Dobeles šoseja 9 (13.02.2017.) Komentēt
Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācija informē, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr.628 “Noteikumi par pašvaldību teritorijas attīstības plānošanas dokumentiem” 114.punktu, tiek rīkota publiskās apspriešanas sanāksme par saņemtiem priekšlikumiem un institūciju atzinumiem detālplānojumam Lielajā ielā 41A un Dobeles šosejā 9, Jelgavā, kas notiks 27.februārī pulksten 18 Jelgavas pilsētas domes telpās Lielajā ielā 11, Jelgavā konferenču zālē.


 
www.jelgava.lv © 2002-2017, Izstrādājis SIA DatorCentrs