Pilsēta Pašvaldība Viesiem Uzņēmējdarbība
Vārda dienas:Igmārs, Ilgmārs, Nanija
Latviski English По-русски Teksta versija Mainīt teksta izmēru
Ceturtdiena, 30. marts
17:38
Laika ziņas
Gaisa t° 6.9 °C
Vējš DDR 2.86 m/s
Nokrišņi -
Rel. mitrums 46.47 %
Redzamība 2000 m
mērījums 30.03.2017. 17:32
Ūdens temperatūra Lielupē
6 °C
mērījums 30.03.2017.
Gaisa kvalitāte
Hercoga Jēkaba laukums
NO2 2.09 μg/m3
Putekļi 42.69 μg/m3
RAF mikrorajons
NO2 2.04 μg/m3
Putekļi 40.92 μg/m3
Rūpniecības iela 77a
NO2 2.07 μg/m3
Putekļi 33.69 μg/m3
mērījums 10.03.2016.
Pilsētā
draugiem.lvtwitter.comfacebook.com
Zinātniski pētniecisko darbu konferencē tiksies Zemgales zinošākie skolēni drukāt
Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs
Trešdien, 22. martā Zemgales Reģionālajā kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) norisināsies astotā gadskārtējā reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference, kurā piedalīsies teju 200 dalībnieki no visas Zemgales.
 
Konference kļuvusi par skolēnu vidū gaidītu notikumu, kurā savus izstrādātos pētnieciskos darbus aizstāvēt ierodas visu Zemgales novadu un pilsētu labākie skolēni, kuriem piepulcējas arī bijušā Tukuma rajona - Engures, Jaunpils, Kandavas un Tukuma novada - zinātkārākie prāti.
 
Šogad konferencē ievērojami audzis gan dalībnieku, gan pētniecisko darbu skaits - pieteikti 167 darbi, kurus 194 skolēni izstrādājuši 159 skolotāju vadībā. Iesūtītie darbi izstrādāti 21 zinātņu sekcijā. Plašāk pārstāvētās ir dabaszinātņu sekcijas – 80 darbi. Dabaszinātņu novirzienā visvairāk darbi iesniegti veselības zinātnes sekcijā (16), bioloģijas sekcijā (13) un vides zinātnes sekcijā (12). Tāpat skolēni aktīvi iesaistījušies humanitāro zinātņu izpētē - 57 darbi, no kuriem lielākais skaits kulturoloģijas sekcijā (15) un latviešu literatūras zinātnes un vēstures sekcijā (10). Savukārt sociālo zinātņu sekcijās - 30 darbi, no kuriem 13 - vēstures sekcijā.
 
Katru no iesūtītajiem darbiem jau izvērtējuši vismaz divi eksperti – LLU profesori un docenti, kuri piedalīsies arī konkursa noslēguma konferencē, kad ZRKAC aizstāvēšanā jau no plkst.10 vērtēs darbu autoru prasmi prezentēt savu pētījumu un atbildēt uz ekspertu jautājumiem.
 
Reģionālā konkursa noslēgums un rezultātu paziņošana notiks plkst.16, Jelgavas pils Aulā.  Atsevišķu sekciju labākajiem skolēniem sniedzot iespēju iestāties Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) ārpus konkursa, kā arī zinošākie skolēni jau trešo gadu pēc kārtas saņems naudas balvu un Zemgales pašvaldību sarūpētu piemiņas velti. Tāpat konkursa laureāti tiks izvirzīti dalībai valsts mēroga konkursā.
 
Zemgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferenci jau tradicionāli rīko ZRKAC sadarbībā ar ZPR un LLU. Atšķirībā no iepriekšējiem pasākumiem, šogad Zemgales reģiona konkurss norisinās ciešā sasaistē ar Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centra īstenotā ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” aktivitātēm.


Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē
Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!


 
www.jelgava.lv © 2002-2017, Izstrādājis SIA DatorCentrs